MAMICI CU PITICI
Bun venit tuturor pe forumul Mamici cu pitici !!!
Respecta si vei fi respectat/a.
Pentru a intra in conversatie cu noi inregistreaza-te deoarece comunitatea noastra de mamici sunt dornice de a te cunoaste .
Daca esti deja inregistrat/a clik pe conectare .Fantezie in camera copiilor Viannen_61
MAMICI CU PITICI
Bun venit tuturor pe forumul Mamici cu pitici !!!
Respecta si vei fi respectat/a.
Pentru a intra in conversatie cu noi inregistreaza-te deoarece comunitatea noastra de mamici sunt dornice de a te cunoaste .
Daca esti deja inregistrat/a clik pe conectare .Fantezie in camera copiilor Viannen_61
MAMICI CU PITICI
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
MAMICI CU PITICI

Un forum special pentru burtici, mamici si pitici !!!!!!
 
AcasaPortalUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Fantezie in camera copiilor

In jos 
+2
jolinutza
nicoletadina
6 participanți
AutorMesaj
nicoletadina
Super Prietena Vip
Fantezie in camera copiilor 216b609f54e8a38a924d370181a75043
nicoletadina


Varsta : 53
Localizare : Bucuresti

Fantezie in camera copiilor Empty
MesajSubiect: Fantezie in camera copiilor   Fantezie in camera copiilor EmptySam Oct 09, 2010 6:34 am

Fantezie in camera copiilor

Cine nu isi doreste sa isi vada copilul zilnic in fata televizorului, poate sa ii atraga atentia celui mic amenajandu-i o camera colorata si plina de surprize . Vedeta de fotbal, designer, cowboy, pirat sau printesa - indiferent de ce isi aleg sa fie, copiii isi doresc sa traiasca asa ca in visele lor, vor sa simta, cel putin pentru o perioada, ca pot trai asa cum viseaza. O amenajare potrivita are grija ca imaginatia copiilor sa fie dezvoltata, iar acestia sa se simta foarte bine in spatial lor. Daca totul este colorat, plin de dragoste, vessel, atunci cel mic va fi animat, iar jocul mai placut.

Toate panzele jos in camera copiilor
Odata cu "Blestemul din Caraibe" sau "Piratii din Caraibe" aceasta meserie a devenit din nou un vis pentru multi copii. Cu ajutorul unei corabii si a peretilor pictati in albastru, camera micutilor se transforma intr-un ocean al fantaziei. Micii pirati urca la bord in asteptarea unei calatorii peste mari si tari: traiesc aventuri, vaslesc in cautare de comori, elibereaza printese din mainile malefic ale monstrilor marini si lupta cu sabii din lemn impotriva dusmanilor. Cu alte cuvinte, patul in forma de corabie, cu toate accesoriile necesare devine un loc de joaca excelent. Copii pot petrece aici o zi intreaga sarind, catarandu-se, ascunzandu-se... Seara corabia ancoreaza intr-un port, iar visele micutilor ii vor duce pe alte taramuri necunoscute.

Cum este sa traiesti ca in lumea Barbie?
O camera care seaman perfect cu cea din casutele papusilor Barbie este visul oricariei fetite. Cu ajutorul unei zugraveli potrivite, a unor tatuaje pentru pereti si mobile se poate creiona o lume fermecata pentru copii. Un sertar sau un raft in plus lasat in dulap special pentru hainutele si accesoriile iubitei papusi este foarte indicat pentru pastrarea ordinei in incapere.

Un mare avantaj pentru fanii echipelor de fotbal
Pentru a realiza marele vis de a ajunge campion mondial la fotbal este nevoie de multa disciplina si antrenament. Camera copiilor amenajata si transformata intr-un teren de fotbal sau cu un astfel de look ii motiveaza pe cei mici, iar in plus au locul de antrenament direct la ei acasa. Incalzirea si intinderea oaselor se poate face pe spalierele bine prinse de perete. Parchetul laminat de culoare verde cu linii albe exact trasate transforma podeaua intr-un teren de fotbal. Spatiul de sub patul etajat poate fi amenajat drept o poarta la care cel mic exerseaza loviturile de la "11 m". asternuturile pot fi albe cu puncte mari negre, asemanaroare cu o minge de fotbal, astfel micutul se poate odihni visand la victoriile pe care le va avea in viitor.

InCasa.ro

Sus In jos
jolinutza
Prietena de Elita
Fantezie in camera copiilor 8ebb73d2989c1c857fea1c545d46f8a5
jolinutza


Varsta : 37
Localizare : RESITA

Fantezie in camera copiilor Empty
MesajSubiect: Re: Fantezie in camera copiilor   Fantezie in camera copiilor EmptyDum Dec 12, 2010 1:20 pm

eu pana in craciun ma apuc sa pictez peretiidin camera unde dorm eu cu ianis,vreau sa fac niste pestisorii caci ianis ii adora,un delfin si un personaj animat, si dupa ce le voi face,am sa le pozez sa le vedeti si voi,acum fac exerciti doar pe foaie,ca vreau sa imi iese perfect!
Sus In jos
Gianina
prietena la distanta
Fantezie in camera copiilor 8e29093416c19ac0a21cc3cbeb081558
Gianina


Varsta : 45

Fantezie in camera copiilor Empty
MesajSubiect: Re: Fantezie in camera copiilor   Fantezie in camera copiilor EmptyDum Dec 12, 2010 9:05 pm

Si eu am in lucru,pe perete ,un copac cu fructe,iar in dreptul fructelor vreau sa pun cuierase.Deocamdata l-am desenat,trebuie sa-l pictez.
Sus In jos
cry2000
Super Prietena Vip
Fantezie in camera copiilor 216b609f54e8a38a924d370181a75043
cry2000


Varsta : 54

Fantezie in camera copiilor Empty
MesajSubiect: Re: Fantezie in camera copiilor   Fantezie in camera copiilor EmptyLun Feb 21, 2011 6:16 am

bravo fetelor, dar nu vreti sa ne aratati si noua? Fantezie in camera copiilor 42644
Sus In jos
nicoletadina
Super Prietena Vip
Fantezie in camera copiilor 216b609f54e8a38a924d370181a75043
nicoletadina


Varsta : 53
Localizare : Bucuresti

Fantezie in camera copiilor Empty
MesajSubiect: Re: Fantezie in camera copiilor   Fantezie in camera copiilor EmptySam Mar 05, 2011 6:33 pm

giani faci poza?
Sus In jos
Ralu
Administrator
Administrator
Ralu


Varsta : 47
Localizare : Piatra-Neamt ,RO

Fantezie in camera copiilor Empty
MesajSubiect: Re: Fantezie in camera copiilor   Fantezie in camera copiilor EmptyDum Mar 06, 2011 7:35 am

superrrrr idee ,poza?
Sus In jos
https://tu-si-eu-impreuna.forumgratuit.ro
cry2000
Super Prietena Vip
Fantezie in camera copiilor 216b609f54e8a38a924d370181a75043
cry2000


Varsta : 54

Fantezie in camera copiilor Empty
MesajSubiect: Re: Fantezie in camera copiilor   Fantezie in camera copiilor EmptyDum Mar 06, 2011 7:37 am

a uitat Fantezie in camera copiilor 960407613
Sus In jos
mamica2
Prietena Vip
Prietena Vip
mamica2


Varsta : 57

Fantezie in camera copiilor Empty
MesajSubiect: Re: Fantezie in camera copiilor   Fantezie in camera copiilor EmptyDum Mar 06, 2011 9:25 am

in camera fetei nu e desenat nimic, peretii sunt albi, asa imi place mie si nu cred ca o sa-i desenez hi hi
Sus In jos
Continut sponsorizat





Fantezie in camera copiilor Empty
MesajSubiect: Re: Fantezie in camera copiilor   Fantezie in camera copiilor Empty

Sus In jos
 
Fantezie in camera copiilor
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Menage a trois - realitate sau fantezie?
» Torturile copiilor nostrii!
» Acatistul Sf. Stelian-Ocrotitorul copiilor!
» Alaptarea prelungita creste inteligenta copiilor
» 15 octombrie - Ziua internationala a comemorarii bebelusilor si a copiilor

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
MAMICI CU PITICI :: CASUTA NOASTRA ! :: Locuinte si amenajarii! :: Dormitoare si camere de copii-
Mergi direct la: