MAMICI CU PITICI
Bun venit tuturor pe forumul Mamici cu pitici !!!
Respecta si vei fi respectat/a.
Pentru a intra in conversatie cu noi inregistreaza-te deoarece comunitatea noastra de mamici sunt dornice de a te cunoaste .
Daca esti deja inregistrat/a clik pe conectare .Sa-l ajutam pe Vladut sa traiasca !  Viannen_61
MAMICI CU PITICI
Bun venit tuturor pe forumul Mamici cu pitici !!!
Respecta si vei fi respectat/a.
Pentru a intra in conversatie cu noi inregistreaza-te deoarece comunitatea noastra de mamici sunt dornice de a te cunoaste .
Daca esti deja inregistrat/a clik pe conectare .Sa-l ajutam pe Vladut sa traiasca !  Viannen_61
MAMICI CU PITICI
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
MAMICI CU PITICI

Un forum special pentru burtici, mamici si pitici !!!!!!
 
AcasaPortalUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Sa-l ajutam pe Vladut sa traiasca !

In jos 
AutorMesaj
ari05
Super Prietena Vip
Sa-l ajutam pe Vladut sa traiasca !  216b609f54e8a38a924d370181a75043
ari05


Varsta : 43
Localizare : Oradea

Sa-l ajutam pe Vladut sa traiasca !  Empty
MesajSubiect: Sa-l ajutam pe Vladut sa traiasca !    Sa-l ajutam pe Vladut sa traiasca !  EmptyLun Oct 31, 2011 11:55 pm

Vladut s-a nascut in data de 13 martie 2008. La varsta de 3 ani si 5 luni, in data de 29 iulie i-a fost decoperita o tumoare in spatele mandibulei cu extensie endocraniana. In luna august a fost diagnosticat cu rambdomisarcom embrionar stadiul IV, tumoare maligna cu metastaze.

Din pacate Vladut este abia la inceputul unui drum lung si extrem de greu. Cine doreste sa ii fie alaturi si il sustina pentru cheltuielile medicale o poate face prin urmatoarele modalitati (doresc sa mentionez ca fiecare banut de care nu va avea nevoie in lupta lui cu aceasta boala crancena va fi donat mai departe celor aflati in suferinta-Cami Vaida) :

Donatie
Vaida Camelia Daniela
CNP 2791007311240
Cont: RO04 BTRL 0050 1201 9931 62XX
Banca Transilvania

Donatie sau sponsorizare
Asociatia ProEgal
Cont Lei
RO20 BTRL 0050 1205 K937 20XX
Banca Transilvania Sucursala Oradea


Ce poate fi mai frumos decat zambetul copilului tau? Haideti sa-l ajutam pe Vladut sa poata zambi la fel si peste multi multi ani !
________________________________________________________________________


Daca vreti sa cunoasteti povestea lui Vladut, sa vedeti poze, documente medicale, intrati pe urmatorul blog : http://vaidavlad.blogspot.com/2011/10/printre-bagaje.html

sau pe Facebook in grupul : https://www.facebook.com/groups/299867543375642/

___________________________________________________________________________

Vladut e baietelul unei prietene, din grupul meu de mamici care am nascut in 2008 (copiii nostri sunt prieteni, avand aceeasi varsta), si a fost diagnosticat cu un tip rar de cancer acum 3 luni. Sunt la o clinica din Germania, unde trebuie sa faca printre alte tratamente, chimioterapie 52 de saptamani. Azi vor pleca la o clinica din Elvetia, pentru alte investigatii, un alt tip de radioterapie, proton beam therapy .... si toate acestea costa f multi bani. Statul roman din pacate nu e asa saritor in decontarea acestor cheltuieli, din cate am inteles le vor deconta o parte din bani, dar la sfarsit... la care sfarsit, ma intreb ....... Daca vreti , puteti sa-l ajutati pe Vladut in lupta lui cu aceasta boala crancena, stim ca toti avem greutati financiare, dar orice suma, cat de mica, e binevenita, putin cu putin se aduna ... Sau sa trimiteti mesajul mai departe, sa marim grupul celor care vrem sa-l ajutam pe Vladut sa traiasca, sa aibe o copilarie fericita...
Si nu in ultimul rand, sa ne rugam pt el... sa ne rugam sa invinga aceasta boala, mai ales ca deja viseaza ca anul viitor de ziua lui sa aibe o petrecere cu multi copii, cu un tort mare cu personajele favorite din Cars....

Si o ultima rugaminte, daca se poate, si daca doriti, cele/cei care au site-uri/forumuri/bloguri sa mediatizati acest caz, prin distribuirea urmatorului banner :

Copy this code to your website to display this banner!

create your own banner at mybannermaker.com!
Make your own banner at MyBannerMaker.com!

Multumesc anticipat! Laura Campeanu.

PS: Imi cer scuze daca deranjez cu aceasta rugaminte, ca am deschis acest topic, dar ma doare sufletul de fiecare data cand ma gandesc la Vladut, la parintii lui, la felul in care li s-a schimbat viata de la o zi la alta efectiv, la ce nedreapta e viata asta cateodata, pt ca nici un copi l nu ar trebui sa treaca prin asa ceva... si plan g ... si plan g ... pentru ca sunt si eu mama ... si ma gandesc ca , Doamne fereste, daca ar fi fost vorba de copilul meu ? Doamne fereste ....

El e Vladut .... e fericit chiar si in perioada asta... si ca sa o citez pe mamica lui, vedeti ce inseamna varsta? Varsta la care nu constientizezi gravitatea anumitor situatii, varsta la care ai sperante ca "maine trece buba" , si totul va fi bine...
Sa-l ajutam pe Vladut sa traiasca !  VLADI%2BFB
Sus In jos
ari05
Super Prietena Vip
Sa-l ajutam pe Vladut sa traiasca !  216b609f54e8a38a924d370181a75043
ari05


Varsta : 43
Localizare : Oradea

Sa-l ajutam pe Vladut sa traiasca !  Empty
MesajSubiect: Re: Sa-l ajutam pe Vladut sa traiasca !    Sa-l ajutam pe Vladut sa traiasca !  EmptyJoi Noi 03, 2011 10:22 pm



http://vaidavlad.blogspot.com/2011/11/din-elvetia.html

Vladut a inceput protonbeam terapia din Elvetia ... Vestea proasta e ca au nevoie de 30.000 euro doar pt cele 7 saptamani de tratament ... Lasand la o parte cheltuielile cu cazarea in timpul saptamanii si naveta, pt ca de luni pana vineri face protonterapie si de vineri pana luni face chimioterapie la Zurich ....

Haideti sa-i ajutam sa faca rost de aceasta suma ! Si 5 lei conteaza ! Putin cu putin se aduna !

Si sa ne rugam in continuare sa faca D-zeu o minune ... In aceasta seara , probabil incepand cu ora 21 , ne vom ruga impreuna pt Vladut ... vom citi impreuna acatistul cuviosului Nectarie ...

Va rugam mult, ajutati-i ... sunt parinti disperati ... DD fereste , ar fi putut fi vorba de copilul oricareia dintre noi ...

http://www.sfantulnectarie.ro/HTML/BARA%20MENIURI/acatist.html
Sus In jos
 
Sa-l ajutam pe Vladut sa traiasca !
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
MAMICI CU PITICI :: RELAXARE :: Donatii si shoping online! :: Am nevoie de donatii!-
Mergi direct la: