MAMICI CU PITICI
Bun venit tuturor pe forumul Mamici cu pitici !!!
Respecta si vei fi respectat/a.
Pentru a intra in conversatie cu noi inregistreaza-te deoarece comunitatea noastra de mamici sunt dornice de a te cunoaste .
Daca esti deja inregistrat/a clik pe conectare .OUA LA MICROUNDE Viannen_61
MAMICI CU PITICI
Bun venit tuturor pe forumul Mamici cu pitici !!!
Respecta si vei fi respectat/a.
Pentru a intra in conversatie cu noi inregistreaza-te deoarece comunitatea noastra de mamici sunt dornice de a te cunoaste .
Daca esti deja inregistrat/a clik pe conectare .OUA LA MICROUNDE Viannen_61
MAMICI CU PITICI
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
MAMICI CU PITICI

Un forum special pentru burtici, mamici si pitici !!!!!!
 
AcasaPortalUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 OUA LA MICROUNDE

In jos 
AutorMesaj
Ralu
Administrator
Administrator
Ralu


Varsta : 47
Localizare : Piatra-Neamt ,RO

OUA LA MICROUNDE Empty
MesajSubiect: OUA LA MICROUNDE   OUA LA MICROUNDE EmptySam Noi 10, 2012 3:46 am

Pentru ca nu ma atragea nimic din mancarea gatita de ai mei, mi-am facut "micul dejun" la ora 14:30 ... asta o consider masa de dimineata la mine ) , asa ca am gatit rapid 2 oua la microunde.

Luati o cana de cafea, o tapetati cu bacon, prosciuto sau sunca (ce va place), se sparge oul deasupra si apoi se rade cascaval cat doriti. Peste cana de cafea se pune o farfurie intinsa, capac din yena sau un castron pt a evita cand oul se prajeste (daca acesta nu este acoperit posibil sa aveti surprinze sa va sara oul din cana). Lasati 5-6 min la puterea maxima (eu o am de 900w).

Si asa arata in imagini cum mi-a iesit mie (pe langa baconul care mi se terminsase, am pus 2 felii de parizer (nu recomand parizerul pt ca se intareste si de vine apoi ca un biscuite) :

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

sursa forumulroz.com
Sus In jos
https://tu-si-eu-impreuna.forumgratuit.ro
Ralu
Administrator
Administrator
Ralu


Varsta : 47
Localizare : Piatra-Neamt ,RO

OUA LA MICROUNDE Empty
MesajSubiect: Re: OUA LA MICROUNDE   OUA LA MICROUNDE EmptySam Noi 10, 2012 3:48 am

:balesc: :balesc: :balesc: :balesc:
Sus In jos
https://tu-si-eu-impreuna.forumgratuit.ro
 
OUA LA MICROUNDE
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
MAMICI CU PITICI :: CULINAR :: Gastronomie - din bucataria mamicilor :) :: Retete la microunde-
Mergi direct la: