MAMICI CU PITICI
Bun venit tuturor pe forumul Mamici cu pitici !!!
Respecta si vei fi respectat/a.
Pentru a intra in conversatie cu noi inregistreaza-te deoarece comunitatea noastra de mamici sunt dornice de a te cunoaste .
Daca esti deja inregistrat/a clik pe conectare .Cum sa fac fetita sau baiat? Sfaturi, trucuri, idei pentru stabilirea sexului inainte de sarcina? Viannen_61
MAMICI CU PITICI
Bun venit tuturor pe forumul Mamici cu pitici !!!
Respecta si vei fi respectat/a.
Pentru a intra in conversatie cu noi inregistreaza-te deoarece comunitatea noastra de mamici sunt dornice de a te cunoaste .
Daca esti deja inregistrat/a clik pe conectare .Cum sa fac fetita sau baiat? Sfaturi, trucuri, idei pentru stabilirea sexului inainte de sarcina? Viannen_61
MAMICI CU PITICI
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
MAMICI CU PITICI

Un forum special pentru burtici, mamici si pitici !!!!!!
 
AcasaPortalUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Cum sa fac fetita sau baiat? Sfaturi, trucuri, idei pentru stabilirea sexului inainte de sarcina?

In jos 
+2
jolinutza
Ralu
6 participanți
AutorMesaj
Ralu
Administrator
Administrator
Ralu


Varsta : 47
Localizare : Piatra-Neamt ,RO

Cum sa fac fetita sau baiat? Sfaturi, trucuri, idei pentru stabilirea sexului inainte de sarcina? Empty
MesajSubiect: Cum sa fac fetita sau baiat? Sfaturi, trucuri, idei pentru stabilirea sexului inainte de sarcina?   Cum sa fac fetita sau baiat? Sfaturi, trucuri, idei pentru stabilirea sexului inainte de sarcina? EmptyVin Oct 15, 2010 12:29 pm

Generaţii de bărbaţi, unii misogini din start, alţii deveniţi misogini pe parcurs (cam după ce barza le-a adus şi a treia oară tot fată), au visat la această mare inginerie: cum să i-o pui nevestei astfel încât plodul rezultat să aibă exact sexul pe care ai tu chef să-l aibă. Probabil că vă gândiţi că aşa ceva e imposibil. Vă înşelaţi! Există o metodă şi nu e foarte complicată.
E deja de notorietate faptul că bebeluşul se formează atunci când spermatozoidul unui domn se întâlneşte cu ovulul unei doamne. Întâlnirea are loc de obicei în trompa doamnei (trompa uterină). Spermatozoizii sunt (ca şi oamenii) de două feluri: unii poartă bagajul genetic al unui viitor băieţel (conţin cromozomul Y), iar ceilalţi bagajul genetic al viitoarei fetiţe (conţin cromozomul X).
Spermatozoizii Y (să le zicem băieţeii) sunt mai uşori şi se mişcă mai repede. La scurt timp după ce domnul ejaculează, spermatozoizii Y se desprind din pluton ca nişte ciclişti în Turul Franţei şi ajung primii în trompa doamnei. Dacă aici dau peste un ovul fecundabil, conducătorul plutonului (la ei competiţia este foarte dură) intră în ovul şi, peste nouă luni, doamna va lansa un băieţel. Dacă în trompă nu există la momentul respectiv nici un ovul disponibil, ”băieţeii” se pun pe aşteptat. Problema este că ei nu pot să aştepte prea mult. Rezervele lor de energie sunt relativ scăzute şi în consecinţă încep încet, încet să moară.
Între timp, ajung în trompă şi spermatozoizii X – fetiţele. Acestea se mişcă mai încet, dar sunt mai rezistente şi mai insistente. Dacă ovulul doamnei catadicseşte să-şi facă apariţia în acest moment în trompă, va fi fecundat de un spermatozoid X şi rezultatul final va fi o fetiţă.
În general, ovulul îşi face apariţia în trompa uterină aproximativ la mijlocul ciclului menstrual. De pildă, dacă doamna are un ciclu de 28 de zile, fenomenul (ovulaţia) are loc în a paişpea zi. Prin urmare, dacă asta este ziua în care i-aţi pus-o fără prezervativ, aveţi şanse serioase să aflaţi mai târziu că aveţi un băieţel. Dacă acţiunea are loc însă mai devreme (în a doişpea zi, de exemplu) veţi fi tată de fată.
Trebuie menţionat şi faptul că ovulul rezistă în trompa uterină cam 72 de ore, timp în care este, la o adică, fecundabil.
În concluzie, dacă partida de amor decisivă are loc fix în ziua ovulaţiei, sau in primele 48-72 de ore după, rezultatul final va fi de sex masculin. Dacă are loc înainte, va trebui să cumpăraţi scutece roz.
P.S. Nu este bătut în cuie că ovulaţia are loc matematic, la mijlocul ciclului menstrual. Dacă vă preocupă foarte tare să aflaţi exact în ce zi se produce, trebuie măsurată zilnic temperatura intra vaginală (cu un termometru introdus în fiecare dimineaţă la locul faptei). În fiecare zi, termometrul va arăta aceeaşi temperatură, cu excepţia zilei Z, când va arăta cu 0,5°C mai mult.
Sus In jos
https://tu-si-eu-impreuna.forumgratuit.ro
jolinutza
Prietena de Elita
Cum sa fac fetita sau baiat? Sfaturi, trucuri, idei pentru stabilirea sexului inainte de sarcina? 8ebb73d2989c1c857fea1c545d46f8a5
jolinutza


Varsta : 37
Localizare : RESITA

Cum sa fac fetita sau baiat? Sfaturi, trucuri, idei pentru stabilirea sexului inainte de sarcina? Empty
MesajSubiect: Re: Cum sa fac fetita sau baiat? Sfaturi, trucuri, idei pentru stabilirea sexului inainte de sarcina?   Cum sa fac fetita sau baiat? Sfaturi, trucuri, idei pentru stabilirea sexului inainte de sarcina? EmptyMar Mar 01, 2011 11:11 am

Nu se poate alege sexul copilului,poate stinta va afla pana la urma...dar datinile din batranii sunt doar vorbe in vant. parerea mea!
Sus In jos
Eliss
Prietena cu traditie
Prietena cu traditie
Eliss


Varsta : 47
Localizare : Calarasi

Cum sa fac fetita sau baiat? Sfaturi, trucuri, idei pentru stabilirea sexului inainte de sarcina? Empty
MesajSubiect: Re: Cum sa fac fetita sau baiat? Sfaturi, trucuri, idei pentru stabilirea sexului inainte de sarcina?   Cum sa fac fetita sau baiat? Sfaturi, trucuri, idei pentru stabilirea sexului inainte de sarcina? EmptyMar Mar 01, 2011 7:44 pm

fetelor ,seful meu are el o chestie...un calcul care iti spune cand sa te apuci de treaba sa iasa fetita..a facut la doua colege si exact fete au nascut..pe bune...mereu uit ca mi-a spus si mie...e ceva legat de anul nasterii...varsta...numai stiu exact dar maine cand merg la servici am sa-l intreb si va spun si voua!
Sus In jos
lica.irina
Prietena de Elita
Cum sa fac fetita sau baiat? Sfaturi, trucuri, idei pentru stabilirea sexului inainte de sarcina? 8ebb73d2989c1c857fea1c545d46f8a5
lica.irina


Varsta : 47

Cum sa fac fetita sau baiat? Sfaturi, trucuri, idei pentru stabilirea sexului inainte de sarcina? Empty
MesajSubiect: Re: Cum sa fac fetita sau baiat? Sfaturi, trucuri, idei pentru stabilirea sexului inainte de sarcina?   Cum sa fac fetita sau baiat? Sfaturi, trucuri, idei pentru stabilirea sexului inainte de sarcina? EmptyMier Mar 02, 2011 4:52 am

eu mi-am dorit fetita si fara nici un calcul Dumnezeu mi-a dat fetita. a tinut cu mine. nu mi-am imaginat niciodata ca voi avea baiat.
Sus In jos
mamica2
Prietena Vip
Prietena Vip
mamica2


Varsta : 57

Cum sa fac fetita sau baiat? Sfaturi, trucuri, idei pentru stabilirea sexului inainte de sarcina? Empty
MesajSubiect: Re: Cum sa fac fetita sau baiat? Sfaturi, trucuri, idei pentru stabilirea sexului inainte de sarcina?   Cum sa fac fetita sau baiat? Sfaturi, trucuri, idei pentru stabilirea sexului inainte de sarcina? EmptyMier Mar 02, 2011 8:03 am

Eu am vrut tot fetita, si fetita a venit, pur si simplu fara sa fac alte chestii
Sus In jos
Adry
Nouvenit
Nouvenit
Adry


Varsta : 44

Cum sa fac fetita sau baiat? Sfaturi, trucuri, idei pentru stabilirea sexului inainte de sarcina? Empty
MesajSubiect: Re: Cum sa fac fetita sau baiat? Sfaturi, trucuri, idei pentru stabilirea sexului inainte de sarcina?   Cum sa fac fetita sau baiat? Sfaturi, trucuri, idei pentru stabilirea sexului inainte de sarcina? EmptyVin Oct 12, 2012 9:41 am

eu mi am dorit primul copilas baietel si al doilea fetita !Dumnezeu mi a dat baietelul acum asteptam sa vina si fetita cand o vrea Bunul Dumnezeu !
Sus In jos
 
Cum sa fac fetita sau baiat? Sfaturi, trucuri, idei pentru stabilirea sexului inainte de sarcina?
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
MAMICI CU PITICI :: FAMILIE :: Club de Mamici tinere , burtici si aspirante :: Sarcina-
Mergi direct la: