MAMICI CU PITICI
Bun venit tuturor pe forumul Mamici cu pitici !!!
Respecta si vei fi respectat/a.
Pentru a intra in conversatie cu noi inregistreaza-te deoarece comunitatea noastra de mamici sunt dornice de a te cunoaste .
Daca esti deja inregistrat/a clik pe conectare .Rugaciuni zilnice~! Viannen_61
MAMICI CU PITICI
Bun venit tuturor pe forumul Mamici cu pitici !!!
Respecta si vei fi respectat/a.
Pentru a intra in conversatie cu noi inregistreaza-te deoarece comunitatea noastra de mamici sunt dornice de a te cunoaste .
Daca esti deja inregistrat/a clik pe conectare .Rugaciuni zilnice~! Viannen_61
MAMICI CU PITICI
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
MAMICI CU PITICI

Un forum special pentru burtici, mamici si pitici !!!!!!
 
AcasaPortalUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Rugaciuni zilnice~!

In jos 
+2
nicoletadina
Ralu
6 participanți
AutorMesaj
Ralu
Administrator
Administrator
Ralu


Varsta : 47
Localizare : Piatra-Neamt ,RO

Rugaciuni zilnice~! Empty
MesajSubiect: Rugaciuni zilnice~!   Rugaciuni zilnice~! EmptyMier Sept 22, 2010 10:21 pm

RUGACIUNEA PARINTILOR PENTRU FIII LOR

DOAMNE,DUMNEZEUL CERULUI SI AL PAMANTULUI,CARE CU INTELEPCIUNEA TA AI ZIDIT PE OM DIN TARANA SI AI SUFLAT IN FATA LUI SUFLARE DE VIATA ,FACANDU-L OM VIU ,VIETUITOR VREMELNIC SI VESNIC;APOI BINECUVANTANDU-L,AI ZIS;'CRESTETI SI VA INMULTITI,UMPLETI PAMANTUL SI-L STAPANITI';IAR IN CANA GALILEI PRIN UNICUL TAU FIU,ISUS HRISTOS,AI BINECUVANTAT NUNTA SI PRIN ACEASTA NASTEREA DE FII SI FIICE,CU ADANCA UMILINTA TE RUGAM,AJUTA-NE CU DARUL TAU,TOTDEAUNA A NE IMPLINI DATORIILE NOASTRE DE PARINTI,IN CRESTEREA BUNA A COPIILOR NOSTRI.DOAMNE ,DUMNEZEUL MILELOR,MILOSTIVESTE-TE SPRE NOI SI CASA NOASTRA SI IN MAREA TA BUNATATE VARSA CU IMBELSUGARE HARUL TAU PESTE TOTI COPIII NOSTRI,PE CARE TU NI I-AI DARUIT. MULT MILOSTIVE,DOAMNE ,CARE DAI HRANA PASARILOR CERULUI SI TUTUROR VIETUITOARELOR PAMANTULUI,CEL CE PAZESTI FLOAREA CE RASARE IN MIJLOCUL STANCILOR,HRANESTE,CRESTESI PAZESTE CU BINE SI PE COPIII NOSTRI.AJUTA-NE DOAMNE,SA RASADIM IN FIINTA LOR TOT CE-I BUN FOLOSITOR,SFINTEI BISERICI,NEAMULUI SI BINEPLACUT TIE,CA PRINTR-INSII SA SE PREAMAREASCA NUMELE TAU CEL SFANT.UMPLE-L ,DOAMNE,DE INTELEPCIUNE LUMINATA SI PRICEPERE SFANTA, CARE SE POGOARA DE LA TINE.APARA-I PE EI DE TOATE CURSELE VRAJMASILOR,VAZUTI SI NEVAZUTI.PORUNCESTE INGERILOR TAI ,CA TOTDEAUNA SA FIE CALAUZITORII SI POVATUITORII LOR LUMINATI,SPRE TOATE FAPTELE CELE BUNE.RUGAMU-NE TIE DOAMNE,DESCHIDE MINTEA LOR CA SA TE CUNOASCA PE TINE,CAT SE POATE MAI MULT.AMIN.
Sus In jos
https://tu-si-eu-impreuna.forumgratuit.ro
nicoletadina
Super Prietena Vip
Rugaciuni zilnice~! 216b609f54e8a38a924d370181a75043
nicoletadina


Varsta : 53
Localizare : Bucuresti

Rugaciuni zilnice~! Empty
MesajSubiect: Re: Rugaciuni zilnice~!   Rugaciuni zilnice~! EmptySam Oct 09, 2010 2:37 am

super ralu
Sus In jos
florentina26luca
Nouvenit
Nouvenit
florentina26luca


Varsta : 43

Rugaciuni zilnice~! Empty
MesajSubiect: Re: Rugaciuni zilnice~!   Rugaciuni zilnice~! EmptySam Mar 05, 2011 11:11 pm

Rugaciunea sotilor care nu au copii

"Binecuvantat esti Tu, Dumnezeul parintilor nostri, si binecuvantat este numele Tau cel sfant si slavit intru toti vecii! Sa Te binecuvanteze pe Tine cerurile si toate fapturile Tale! Tu ai facut pe Adam si Tu ai facut pe Eva, femeia lui, pentru a-i fi ajutor si sprijin, si din ei s-a nascut neamul omenesc. Tu ai zis: "Nu este bine sa fie omul singur; sa-i facem un ajutor asemenea lui". Si acum, Doamne, nu placerea o caut, luand pe femeia mea, ci o fac cu inima curata. Binevoieste de a avea mila de ea si de mine si a ne duce impreuna pana la batranete!", s-a rugat Tie Tobie, iar Tu i-ai umplut casa de binecuvantare si i-ai daruit copii ca raspuns la cererile sale.

Doamne, pustii sunt casele fara copii, si triste inimile sotilor care nu au urmasi. Chiar daca nu avem credinta dreptilor, care pentru rugaciunile lor s-au invrednicit sa aiba copii, pentru mila Ta cea nemasurata nu ne lasa, Atotputernice Doamne, ci vezi suspinul inimilor noastre. Umple-ne casa de bucuria pe care o aduc copiii, iar pe noi intareste-ne ca sa ii crestem pe ei cu dragoste si intelepciune in dreapta credinta, spre slava Numelui Tau si a Sfintei Tale Biserici. Amin !
Sus In jos
Ralu
Administrator
Administrator
Ralu


Varsta : 47
Localizare : Piatra-Neamt ,RO

Rugaciuni zilnice~! Empty
MesajSubiect: Re: Rugaciuni zilnice~!   Rugaciuni zilnice~! EmptyMar Mar 15, 2011 6:55 am

Rugăciune pentru vindecarea unei relaţii de iubire existente



Doamne Dumnezeule,
Te rog pe Tine şi pe îngerii Tăi să mă ajutaţi să-mi vindec iubirea. Doresc să mă eliberez de orice neiertare faţă de mine şi faţă de persoana iubită şi-i rog pe îngeri să mă cureţe de orice mânie sau resentiment chiar acum. Vă rog să-l ajutaţi pe iubitul/a meu/a şi pe mine să ne vedem unul pe altul cu ochii iubirii. Vă rog să faceţi astfel încât toate efectele greşelilor noastre trecute, prezente şi viitoare să fie anulate. Vă rog să faceţi astfel încât să putem avea armonie, farmec, prietenie, respect, onestitate şi să fim marea iubire unul pentru celălalt. Vă rog să ne reînnoiţi dragostea. Multumesc.
Sus In jos
https://tu-si-eu-impreuna.forumgratuit.ro
Ralu
Administrator
Administrator
Ralu


Varsta : 47
Localizare : Piatra-Neamt ,RO

Rugaciuni zilnice~! Empty
MesajSubiect: Re: Rugaciuni zilnice~!   Rugaciuni zilnice~! EmptyMar Mar 15, 2011 7:02 am

Rugăciune pentru vindecarea relaţiei dintre părinte şi copil

Doamne Dumnezeule, Te rog să ne ajuţi, pe copilul meu şi pe mine, să avem o relaţie armonioasă. Te rog să ne ajuţi să vindecăm orice temeri care ne împiedică pe copilul meu şi pe mine să ne manifestăm dragostea unul faţă de celelălt. Te rog, ajută-l pe copilul meu să se concentreze şi să fie fericit. Te rog, ajută-l pe copilul meu să mă accepte pe mine şi felul meu de a fi. Îţi cer ţie şi îngerilor Tăi să-l ajutaţi pe copilul meu să se elibereze de orice neiertare şi de orice resentiment. Te rugăm, ajută-ne să avem o relaţie apropiată şi plină de iubire. Amin.
Sus In jos
https://tu-si-eu-impreuna.forumgratuit.ro
florentina26luca
Nouvenit
Nouvenit
florentina26luca


Varsta : 43

Rugaciuni zilnice~! Empty
MesajSubiect: Re: Rugaciuni zilnice~!   Rugaciuni zilnice~! EmptyMar Mar 15, 2011 7:13 am

Cred ca rugaciunile astea sunt necanonice.

Acum le-am studiat mai bine,sigur sunt necanonice,deci nu trebuiesc spuse nicidecum.
Sus In jos
Ralu
Administrator
Administrator
Ralu


Varsta : 47
Localizare : Piatra-Neamt ,RO

Rugaciuni zilnice~! Empty
MesajSubiect: Re: Rugaciuni zilnice~!   Rugaciuni zilnice~! EmptyJoi Mar 17, 2011 12:02 am

da florentina asa zic si eu
Sus In jos
https://tu-si-eu-impreuna.forumgratuit.ro
nicoletadina
Super Prietena Vip
Rugaciuni zilnice~! 216b609f54e8a38a924d370181a75043
nicoletadina


Varsta : 53
Localizare : Bucuresti

Rugaciuni zilnice~! Empty
MesajSubiect: Re: Rugaciuni zilnice~!   Rugaciuni zilnice~! EmptyJoi Mar 17, 2011 1:34 am

de ce?
Sus In jos
lica.irina
Prietena de Elita
Rugaciuni zilnice~! 8ebb73d2989c1c857fea1c545d46f8a5
lica.irina


Varsta : 47

Rugaciuni zilnice~! Empty
MesajSubiect: Re: Rugaciuni zilnice~!   Rugaciuni zilnice~! EmptyJoi Mar 17, 2011 2:21 am

de ce florentina? la ce te referi?
Sus In jos
nicoletadina
Super Prietena Vip
Rugaciuni zilnice~! 216b609f54e8a38a924d370181a75043
nicoletadina


Varsta : 53
Localizare : Bucuresti

Rugaciuni zilnice~! Empty
MesajSubiect: Re: Rugaciuni zilnice~!   Rugaciuni zilnice~! EmptyJoi Mar 17, 2011 2:45 am

eu una n am inteles irina
Sus In jos
florentina26luca
Nouvenit
Nouvenit
florentina26luca


Varsta : 43

Rugaciuni zilnice~! Empty
MesajSubiect: Re: Rugaciuni zilnice~!   Rugaciuni zilnice~! EmptyJoi Mar 17, 2011 3:28 am

Rugaciunile necanonice sunt acele rugaciuni nerecunoascute de Biserica ortodoxa, e foarte usor de depistat aceste rugaciuni dupa continutul lor,mie nu-mi pare a fi o rugaciune ci mai degraba un sir de "da-mi Doamne".Atunci cand te rogi nu e nevoie sa insiri toate cele ce ai nevoie,pentru ca Dumnezeu stie inainte de a-ti pleca tu genunchii pentru ce te rogi si partea cea mai importanta in viata unui crestin este ca rugaciunea sa fie facuta pentru slava,multumirea sau iertarea pacatelor,ca sa ceri ceva lui Dumnezeu trebuie sa fii demn de cerinta.Cum poti sa-i ceri lui Dumnezeu ceva "chiar acum"cum spune in prima "rugaciune",parca ar fi o porunca ,nu acum,nici mai tarziu ci acum in momentul asta,de parca cel ce spune aceasta rugaciune e vreun sfant,apoi nici Sfintii Parinti nu-i puneau lui Dumnezeu nici un fel de conditie,daramite un simplu om.Ca o concluzie,rugaciunea trebuie spusa din suflet,cu durere,cu smerenie nu doar atunci cand avem nevoie de ceva.
Sus In jos
Eliss
Prietena cu traditie
Prietena cu traditie
Eliss


Varsta : 47
Localizare : Calarasi

Rugaciuni zilnice~! Empty
MesajSubiect: Re: Rugaciuni zilnice~!   Rugaciuni zilnice~! EmptyDum Mar 27, 2011 6:48 am

cata dreptate ai Florentina...foarte frumos ai scris aici...
Sus In jos
claudia1
Prietena Vip
Prietena Vip
claudia1


Varsta : 55

Rugaciuni zilnice~! Empty
MesajSubiect: Re: Rugaciuni zilnice~!   Rugaciuni zilnice~! EmptyMar Mar 29, 2011 5:08 am

intradevar Florentina ai dreptate BRAVO
Sus In jos
Continut sponsorizat





Rugaciuni zilnice~! Empty
MesajSubiect: Re: Rugaciuni zilnice~!   Rugaciuni zilnice~! Empty

Sus In jos
 
Rugaciuni zilnice~!
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
MAMICI CU PITICI :: Sarbatori religioase, traditii si obiceiuri :: Religie si stiinte :: Rugaciuni de toate zilele-
Mergi direct la: