MAMICI CU PITICI
Bun venit tuturor pe forumul Mamici cu pitici !!!
Respecta si vei fi respectat/a.
Pentru a intra in conversatie cu noi inregistreaza-te deoarece comunitatea noastra de mamici sunt dornice de a te cunoaste .
Daca esti deja inregistrat/a clik pe conectare .Cum preparati branzica din lapte si calciu lactic?   Viannen_61
MAMICI CU PITICI
Bun venit tuturor pe forumul Mamici cu pitici !!!
Respecta si vei fi respectat/a.
Pentru a intra in conversatie cu noi inregistreaza-te deoarece comunitatea noastra de mamici sunt dornice de a te cunoaste .
Daca esti deja inregistrat/a clik pe conectare .Cum preparati branzica din lapte si calciu lactic?   Viannen_61
MAMICI CU PITICI
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
MAMICI CU PITICI

Un forum special pentru burtici, mamici si pitici !!!!!!
 
AcasaPortalUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Cum preparati branzica din lapte si calciu lactic?

In jos 
3 participanți
AutorMesaj
Ralu
Administrator
Administrator
Ralu


Varsta : 47
Localizare : Piatra-Neamt ,RO

Cum preparati branzica din lapte si calciu lactic?   Empty
MesajSubiect: Cum preparati branzica din lapte si calciu lactic?    Cum preparati branzica din lapte si calciu lactic?   EmptySam Noi 05, 2011 11:17 pm

Va rog sa-mi spuneti si mie cum faceti voi branza cu calciu lactic?
:fericire: :fericire: :fericire: am mare nevoie de sfaturi pop


Ultima editare efectuata de catre Ralu in Sam Noi 10, 2012 11:15 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
https://tu-si-eu-impreuna.forumgratuit.ro
nania
Super Prietena Vip
Cum preparati branzica din lapte si calciu lactic?   216b609f54e8a38a924d370181a75043
nania


Varsta : 43
Localizare : Belgia

Cum preparati branzica din lapte si calciu lactic?   Empty
MesajSubiect: Re: Cum preparati branzica din lapte si calciu lactic?    Cum preparati branzica din lapte si calciu lactic?   EmptyDum Noi 06, 2011 6:53 pm

ralu,eu puneam la fiert 300ml lapte si zdrobeam 2 pastilute de calciu si le adaugam acolo
il lasam pe foc pana incepea sa se separe branzica de zer si strecuram tot....
vezi sa lasi la strecurat mai mult si sa nu lasi prea mult pe foc,cand incepe sa se separe gata opresti si strecori
Sus In jos
Ralu
Administrator
Administrator
Ralu


Varsta : 47
Localizare : Piatra-Neamt ,RO

Cum preparati branzica din lapte si calciu lactic?   Empty
MesajSubiect: Re: Cum preparati branzica din lapte si calciu lactic?    Cum preparati branzica din lapte si calciu lactic?   EmptyLun Noi 07, 2011 6:49 am

ok ,mersi tare mult ....eu am lasat sa fiarba vreo zece minute ....nam vazut ba miai raspuns scz inbratisare
Sus In jos
https://tu-si-eu-impreuna.forumgratuit.ro
Ralu
Administrator
Administrator
Ralu


Varsta : 47
Localizare : Piatra-Neamt ,RO

Cum preparati branzica din lapte si calciu lactic?   Empty
MesajSubiect: Re: Cum preparati branzica din lapte si calciu lactic?    Cum preparati branzica din lapte si calciu lactic?   EmptyLun Noi 07, 2011 6:49 am

si am pus la 500 ml de lapte 6 pastilute poc
Sus In jos
https://tu-si-eu-impreuna.forumgratuit.ro
nania
Super Prietena Vip
Cum preparati branzica din lapte si calciu lactic?   216b609f54e8a38a924d370181a75043
nania


Varsta : 43
Localizare : Belgia

Cum preparati branzica din lapte si calciu lactic?   Empty
MesajSubiect: Re: Cum preparati branzica din lapte si calciu lactic?    Cum preparati branzica din lapte si calciu lactic?   EmptyLun Noi 07, 2011 8:02 am

Si a iesit branzica buna?
Sus In jos
Ralu
Administrator
Administrator
Ralu


Varsta : 47
Localizare : Piatra-Neamt ,RO

Cum preparati branzica din lapte si calciu lactic?   Empty
MesajSubiect: Re: Cum preparati branzica din lapte si calciu lactic?    Cum preparati branzica din lapte si calciu lactic?   EmptyLun Noi 07, 2011 11:39 am

da ,necacioasa dar a iesit chipurile ,oricum a doua o fac pe a ta reteta :fericire:
Sus In jos
https://tu-si-eu-impreuna.forumgratuit.ro
nania
Super Prietena Vip
Cum preparati branzica din lapte si calciu lactic?   216b609f54e8a38a924d370181a75043
nania


Varsta : 43
Localizare : Belgia

Cum preparati branzica din lapte si calciu lactic?   Empty
MesajSubiect: Re: Cum preparati branzica din lapte si calciu lactic?    Cum preparati branzica din lapte si calciu lactic?   EmptyLun Noi 07, 2011 11:42 am

sper sa iti iasa buna.....cum mai este darius?
Sus In jos
Ralu
Administrator
Administrator
Ralu


Varsta : 47
Localizare : Piatra-Neamt ,RO

Cum preparati branzica din lapte si calciu lactic?   Empty
MesajSubiect: Re: Cum preparati branzica din lapte si calciu lactic?    Cum preparati branzica din lapte si calciu lactic?   EmptyLun Noi 07, 2011 7:30 pm

pop sa imi aduca laptele si il voi face inbratisare
Sus In jos
https://tu-si-eu-impreuna.forumgratuit.ro
adelaeu
Nouvenit
Nouvenit
adelaeu


Varsta : 45

Cum preparati branzica din lapte si calciu lactic?   Empty
MesajSubiect: Re: Cum preparati branzica din lapte si calciu lactic?    Cum preparati branzica din lapte si calciu lactic?   EmptyDum Sept 16, 2012 1:30 am

fetelor, nu recomand branzica cu calciu lactic...acesta din urma constipa fff rau. Marc vre-o 4 zile nu a facut nimic...
Mai buna e reteta cu zeama de lamaie...si nici nu iese acra branzica :)
Sus In jos
nania
Super Prietena Vip
Cum preparati branzica din lapte si calciu lactic?   216b609f54e8a38a924d370181a75043
nania


Varsta : 43
Localizare : Belgia

Cum preparati branzica din lapte si calciu lactic?   Empty
MesajSubiect: Re: Cum preparati branzica din lapte si calciu lactic?    Cum preparati branzica din lapte si calciu lactic?   EmptyDum Sept 16, 2012 6:29 am

Depinde de fiecare in parte....noi nu am avut problem....
Sus In jos
adelaeu
Nouvenit
Nouvenit
adelaeu


Varsta : 45

Cum preparati branzica din lapte si calciu lactic?   Empty
MesajSubiect: Re: Cum preparati branzica din lapte si calciu lactic?    Cum preparati branzica din lapte si calciu lactic?   EmptyLun Sept 17, 2012 12:36 am

Ai dreptate Nania, eu zic ce am patit noi, desi multe mamici in parc se plangeau de acelasi lucru... Depinte mult si de bb :)
Sus In jos
nania
Super Prietena Vip
Cum preparati branzica din lapte si calciu lactic?   216b609f54e8a38a924d370181a75043
nania


Varsta : 43
Localizare : Belgia

Cum preparati branzica din lapte si calciu lactic?   Empty
MesajSubiect: Re: Cum preparati branzica din lapte si calciu lactic?    Cum preparati branzica din lapte si calciu lactic?   EmptyLun Sept 17, 2012 12:42 am

branzica in general strange la burtica.....nu neaparat cea de calciu lactic;.....
Sus In jos
adelaeu
Nouvenit
Nouvenit
adelaeu


Varsta : 45

Cum preparati branzica din lapte si calciu lactic?   Empty
MesajSubiect: Re: Cum preparati branzica din lapte si calciu lactic?    Cum preparati branzica din lapte si calciu lactic?   EmptyLun Sept 17, 2012 1:25 am

Aici nu stiu ce sa zic...cand am trecut de la cea cu calciu la cea cu zeama de lamaie nu am mai avut nici o problema...o fi coincidenta...dar stii tu...mi-a intrat in cap ca cea cu calciu e cih...deci :)))[/img]
Sus In jos
nania
Super Prietena Vip
Cum preparati branzica din lapte si calciu lactic?   216b609f54e8a38a924d370181a75043
nania


Varsta : 43
Localizare : Belgia

Cum preparati branzica din lapte si calciu lactic?   Empty
MesajSubiect: Re: Cum preparati branzica din lapte si calciu lactic?    Cum preparati branzica din lapte si calciu lactic?   EmptyLun Sept 17, 2012 1:27 am

da asa este,nah,fiecare face si crede ce vrea...
hai si pe off topic sau cum ii spune acum la discutii
Sus In jos
Continut sponsorizat





Cum preparati branzica din lapte si calciu lactic?   Empty
MesajSubiect: Re: Cum preparati branzica din lapte si calciu lactic?    Cum preparati branzica din lapte si calciu lactic?   Empty

Sus In jos
 
Cum preparati branzica din lapte si calciu lactic?
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Lapte de pasare

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
MAMICI CU PITICI :: CULINAR :: Gastronomie - din bucataria mamicilor :) :: RETETE PENTRU PITICI-
Mergi direct la: