MAMICI CU PITICI
Bun venit tuturor pe forumul Mamici cu pitici !!!
Respecta si vei fi respectat/a.
Pentru a intra in conversatie cu noi inregistreaza-te deoarece comunitatea noastra de mamici sunt dornice de a te cunoaste .
Daca esti deja inregistrat/a clik pe conectare .Cum reactionam cand ne pierdem rabdarea? Viannen_61
MAMICI CU PITICI
Bun venit tuturor pe forumul Mamici cu pitici !!!
Respecta si vei fi respectat/a.
Pentru a intra in conversatie cu noi inregistreaza-te deoarece comunitatea noastra de mamici sunt dornice de a te cunoaste .
Daca esti deja inregistrat/a clik pe conectare .Cum reactionam cand ne pierdem rabdarea? Viannen_61
MAMICI CU PITICI
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
MAMICI CU PITICI

Un forum special pentru burtici, mamici si pitici !!!!!!
 
AcasaPortalUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Cum reactionam cand ne pierdem rabdarea?

In jos 
5 participanți
AutorMesaj
Ralu
Administrator
Administrator
Ralu


Varsta : 47
Localizare : Piatra-Neamt ,RO

Cum reactionam cand ne pierdem rabdarea? Empty
MesajSubiect: Cum reactionam cand ne pierdem rabdarea?   Cum reactionam cand ne pierdem rabdarea? EmptyJoi Noi 17, 2011 10:14 pm

Ma indoiesc ca exista pe lumea asta vreo mama care sa nu-si fi iesit din fire din cauza copiilor.Toti avem nevoie sa ne eliberam de anumite frustrari si tensiuni, chiar daca, repet, teoretic n-ar trebui s-o facem in fata copiilor. Uneori si ignoranta da roade. Ii spun cateodata lui Darius sau si la ceilalti doi ,,poti sa plangi pana nu mai poti, eu nu te bag in seama" si asa fac. La inceput plange mai tare, apoi se lasa pagubas cand vede ca nu-l asculta nimeni. Altadata nu-l pot opri nicium si trebuie sa inventez alte solutii. Si tot asa... ceea ce nu exclude iesirile din papuci .
Voi cum reactionati?
Sus In jos
https://tu-si-eu-impreuna.forumgratuit.ro
nania
Super Prietena Vip
Cum reactionam cand ne pierdem rabdarea? 216b609f54e8a38a924d370181a75043
nania


Varsta : 43
Localizare : Belgia

Cum reactionam cand ne pierdem rabdarea? Empty
MesajSubiect: Re: Cum reactionam cand ne pierdem rabdarea?   Cum reactionam cand ne pierdem rabdarea? EmptyVin Noi 18, 2011 2:41 am

ppfff...subiect delicat mai ralu....
eu ma enervez foarte repede si tip in prima faza....apoi trebuie sa imi aprind o tigara,neaparat.....si stand in bucatarie imi dau seama ca gresesc enorm de mult,ce daca jucariile sunt imprastiate prin camera sau hainele nu's stranse.....la fel am fost si eu.....
intr)o zi fata mi-a multumit ca nu am tipat la ea cand am trimis-o sa isi stranga jucariile din camera si ca i-am spus frumos.....
Si eu de multe ori aplic ignoranta si da roade vine si isi cere scuze numai sa vorbesc cu ea....
Acum voi vedea si cu baiatu cum voi reactiona la viitoarele prostiute pe care le v-a face....
Sper sa pot devenii o mama ingaduitoare .....si sa trec cu vederea multe din chestiile pe care acum la ora actuala ma deranjeaza...
Sus In jos
Ralu
Administrator
Administrator
Ralu


Varsta : 47
Localizare : Piatra-Neamt ,RO

Cum reactionam cand ne pierdem rabdarea? Empty
MesajSubiect: Re: Cum reactionam cand ne pierdem rabdarea?   Cum reactionam cand ne pierdem rabdarea? EmptyVin Noi 18, 2011 9:40 pm

vai carmen ,la fel si eu credema ,urlu ca o nebuna si dupa aceea ma calmez singura ....ii vad pe toti cum dispar din fatza mea si se uita ca la o nebuna si o crizata ,imi aprind o tigara si la fel ma intreb de ce sunt asa ca nu eram in felul asta ....jucariile nau decat sa stea toata casa imprastiate ,cui nui comvine nu are decat
iar de vase mereu ma iau de bianka care tot timpul imi spune ,tu stai la pc ,ei nici eu nu fac nimik si iar urlu ....doamne cand o sa stau si eu sa ma linistesc
Sus In jos
https://tu-si-eu-impreuna.forumgratuit.ro
carmen
Prietena cu traditie
Prietena cu traditie
carmen


Varsta : 49

Cum reactionam cand ne pierdem rabdarea? Empty
MesajSubiect: Re: Cum reactionam cand ne pierdem rabdarea?   Cum reactionam cand ne pierdem rabdarea? EmptyVin Noi 18, 2011 9:42 pm

subscriu Ralu

eu ridic tonul a vlad... inainte eram mai rau, acum m-am mai calmat de cand i-am introdus pedepsele verbale: gen santaj nu te uiti la desene un sfert de ora si brusc e cel mai cuminte copil din lume
dar sa vedeti voi faza tare: cand vede un copil la gradi ca nu asculta ii zice sa fie cuminte ca nu te mai lasa mami la desene
Sus In jos
Delia
Prietena de Elita
Cum reactionam cand ne pierdem rabdarea? 8ebb73d2989c1c857fea1c545d46f8a5
Delia


Varsta : 47

Cum reactionam cand ne pierdem rabdarea? Empty
MesajSubiect: Re: Cum reactionam cand ne pierdem rabdarea?   Cum reactionam cand ne pierdem rabdarea? EmptyDum Noi 20, 2011 9:42 pm

Si eu ma enervez de multe ori,mai ales cand sunt cu cei doi copii acasa si se cearta pe jucarii,ma enervez si pe jucariile care stau de multe ori imprastiate prin casa.Eu strang jucariile,in 5 min sunt inapoi imprastiate.Cum reactionez?Tip de cele mai multe ori si-mi revin repede,apoi ma intreb ce-or zice vecinii??Asta e!Au avut si ei copii.
Sus In jos
Alina
prietena la distanta
Cum reactionam cand ne pierdem rabdarea? 8e29093416c19ac0a21cc3cbeb081558
Alina


Varsta : 42

Cum reactionam cand ne pierdem rabdarea? Empty
MesajSubiect: Re: Cum reactionam cand ne pierdem rabdarea?   Cum reactionam cand ne pierdem rabdarea? EmptySam Noi 26, 2011 9:03 pm

si eu tip cand ma inervez dar ma calmez repede
Sus In jos
Continut sponsorizat





Cum reactionam cand ne pierdem rabdarea? Empty
MesajSubiect: Re: Cum reactionam cand ne pierdem rabdarea?   Cum reactionam cand ne pierdem rabdarea? Empty

Sus In jos
 
Cum reactionam cand ne pierdem rabdarea?
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Cum calculezi data cand vei naste?
» Am luat pilule…cand raman insarcinata?

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
MAMICI CU PITICI :: TOTUL DESPRE COPII :: Ei sunt comorile noastre :) :: Logopedie & Pshihologie a copilului-
Mergi direct la: