MAMICI CU PITICI
Bun venit tuturor pe forumul Mamici cu pitici !!!
Respecta si vei fi respectat/a.
Pentru a intra in conversatie cu noi inregistreaza-te deoarece comunitatea noastra de mamici sunt dornice de a te cunoaste .
Daca esti deja inregistrat/a clik pe conectare .Clubul piticilor lipiciosi de pe forum! - Pagina 3 Viannen_61
MAMICI CU PITICI
Bun venit tuturor pe forumul Mamici cu pitici !!!
Respecta si vei fi respectat/a.
Pentru a intra in conversatie cu noi inregistreaza-te deoarece comunitatea noastra de mamici sunt dornice de a te cunoaste .
Daca esti deja inregistrat/a clik pe conectare .Clubul piticilor lipiciosi de pe forum! - Pagina 3 Viannen_61
MAMICI CU PITICI
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
MAMICI CU PITICI

Un forum special pentru burtici, mamici si pitici !!!!!!
 
AcasaPortalUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Clubul piticilor lipiciosi de pe forum!

In jos 
+18
lica.irina
ari05
anuta22
mamica2
speranta
nicoletadina
carmen
tit.ioana
manolecarmen
bruneta_anytza
ramona81
Eliss
claudia1
flory
jolinutza
flori_cristea
Gianina
Ralu
22 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul
AutorMesaj
nania
Super Prietena Vip
Clubul piticilor lipiciosi de pe forum! - Pagina 3 216b609f54e8a38a924d370181a75043
nania


Varsta : 43
Localizare : Belgia

Clubul piticilor lipiciosi de pe forum! - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Clubul piticilor lipiciosi de pe forum!   Clubul piticilor lipiciosi de pe forum! - Pagina 3 EmptyLun Aug 01, 2011 10:48 pm

tot ce se poate cu ceisorul
la doctor ai fost?poate are altceva?
daca sunt doar colici o sa ii treaca
noi avem 6 aluni , si de pe la trei luni inceput sa nu mai planga asa mult si sa doarma toata noaptea
rabdare si si mult calm..... pupi
Sus In jos
Ralu
Administrator
Administrator
Ralu


Varsta : 47
Localizare : Piatra-Neamt ,RO

Clubul piticilor lipiciosi de pe forum! - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Clubul piticilor lipiciosi de pe forum!   Clubul piticilor lipiciosi de pe forum! - Pagina 3 EmptyMar Aug 02, 2011 10:13 pm

buna mami sa iti traiasca bebelul si bun venit la noi in forum alaturi de mamicile noastre poate gasesti raspuns la intrebarile tale ...am si eu un bebe de numai 1 anisor
si inca doi copii de 11 si respectiv 15 ani ...asa ca putina experinta am
dupa parerea mea ar trebui in fiecare luna sa il vada un pediatru ,nunumai colicile sunt un motiv ca bebelusul sa planga ...pot fi si altele .plnge cand urineaza sau ii este foame ,sau sute de motive
Sus In jos
https://tu-si-eu-impreuna.forumgratuit.ro
rosca_dorin1981
Prietenaactiva
Prietenaactiva
rosca_dorin1981


Varsta : 37

Clubul piticilor lipiciosi de pe forum! - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Clubul piticilor lipiciosi de pe forum!   Clubul piticilor lipiciosi de pe forum! - Pagina 3 EmptyMar Aug 02, 2011 10:53 pm

va multumesc pt raspunsurile date, la pedi am mers mi s-a zis ca nu are nik ca plansul este datorat colicilor.in ceea ce priveste voma la ceiut zice ca nu ai place lui .dar nu m-a multumit raspunsul. si nu mereu il da afara nu mai cand suge foarte agitat . sa fie oare acesta motivul?

Sus In jos
rosca_dorin1981
Prietenaactiva
Prietenaactiva
rosca_dorin1981


Varsta : 37

Clubul piticilor lipiciosi de pe forum! - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Clubul piticilor lipiciosi de pe forum!   Clubul piticilor lipiciosi de pe forum! - Pagina 3 EmptyMar Aug 02, 2011 10:56 pm

vom merge la un alt pedi.bebi meu papa formula ca titi nu mai este doar in prima luna a supt.cu kk stam cam prost iesim cu supozitorul. ati folosit lass beby? da randament
Sus In jos
Ralu
Administrator
Administrator
Ralu


Varsta : 47
Localizare : Piatra-Neamt ,RO

Clubul piticilor lipiciosi de pe forum! - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Clubul piticilor lipiciosi de pe forum!   Clubul piticilor lipiciosi de pe forum! - Pagina 3 EmptyMar Aug 02, 2011 11:13 pm

ce formula de lapte papa bebe ,poate si asta e un motiv de voma ,de colici ...cel mai bine e sa mergi la pediatru si sa ii povestesti tot amanuntit ...caci este imposibil ca sa planga de la colici asa in modul in care spui ...eu am avut pe darius pana la 5 luni cu colici ...dar bonisan ia mers din plin ....
sanatate si crestere usoara ...sa vii sa ne spui ce ati facut cu bebelul daca ai buna placere
Sus In jos
https://tu-si-eu-impreuna.forumgratuit.ro
nania
Super Prietena Vip
Clubul piticilor lipiciosi de pe forum! - Pagina 3 216b609f54e8a38a924d370181a75043
nania


Varsta : 43
Localizare : Belgia

Clubul piticilor lipiciosi de pe forum! - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Clubul piticilor lipiciosi de pe forum!   Clubul piticilor lipiciosi de pe forum! - Pagina 3 EmptyMar Aug 02, 2011 11:29 pm

Si al meu la fel a plans ,iam dat tot felul pt colici sirop,ceai....degeaba.....plangea zi si noapte...
Si cu ceaiul....din cauza ca atnci cand bea e agitat,vomita..
Al meu si acum face asa
Eu iam cumparat lapte pentru antiregurcitare si ii dau combinat,si nu mai am treaba
Combinat ma refer ca la 180 ml apa ,ii pun trei masuri lapte normal ,trei antiregurcitare
E mai scump,intradevar,dar se merita
La inceput nu la acceptat,e diferit gustul,,Dar am inceput cu o masura si nu la mai simtit
Sus In jos
rosca_dorin1981
Prietenaactiva
Prietenaactiva
rosca_dorin1981


Varsta : 37

Clubul piticilor lipiciosi de pe forum! - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Clubul piticilor lipiciosi de pe forum!   Clubul piticilor lipiciosi de pe forum! - Pagina 3 EmptyJoi Aug 04, 2011 9:15 pm

papa nan1 asa nu pare sa aiba altceva .in greutate a luat bine dar are momente cand nu ma pot intelege cu el adik plange si nu il pot impaca cu nik.acum nu stiu ce sa zic.sapt care vine vom mg la pedi sa vedem ce ne spune si va voi spune va pop
Sus In jos
rosca_dorin1981
Prietenaactiva
Prietenaactiva
rosca_dorin1981


Varsta : 37

Clubul piticilor lipiciosi de pe forum! - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Clubul piticilor lipiciosi de pe forum!   Clubul piticilor lipiciosi de pe forum! - Pagina 3 EmptyJoi Aug 04, 2011 9:17 pm

nania pot sa ai dau laptele acesta de care spui lui bebi meu ca are 2 luni nu este problema de varsta?cum se numeste acest lapte?
Sus In jos
nania
Super Prietena Vip
Clubul piticilor lipiciosi de pe forum! - Pagina 3 216b609f54e8a38a924d370181a75043
nania


Varsta : 43
Localizare : Belgia

Clubul piticilor lipiciosi de pe forum! - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Clubul piticilor lipiciosi de pe forum!   Clubul piticilor lipiciosi de pe forum! - Pagina 3 EmptyJoi Aug 04, 2011 9:20 pm

sar putea sa fie de la NAN1
asa si eu am patit
l-am alaptat trei saptamani apoi l-am bagat pe lapte praf NAN1 si plangea nu stiam ce sa fac,si am intrat pe net si am vazut ca multe mamici sunt care se vaitau de acest lapte,ca le da dureri de burtica,cu toate ca sunt si mamici care spun ca este cel mai bun
noi am schimbat laptele si in scurt timp am terminat si cu plasu si am inceput sa dormim si toata noaptea
vorbeste cu pediatru si vezi ce spune si el
Sus In jos
nania
Super Prietena Vip
Clubul piticilor lipiciosi de pe forum! - Pagina 3 216b609f54e8a38a924d370181a75043
nania


Varsta : 43
Localizare : Belgia

Clubul piticilor lipiciosi de pe forum! - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Clubul piticilor lipiciosi de pe forum!   Clubul piticilor lipiciosi de pe forum! - Pagina 3 EmptyJoi Aug 04, 2011 9:23 pm

eu nu sunt in tara,asa ca nu iti pot spune exact....dar e din aceeasi gama cu laptele pe care il dai
eu acum ii dau NUTRILON.....nu stiu daca se gaseste si in romania
am vazut reclama la tv aceeasi cutie acelasi desen numai ca se numea aptamil....nu stiu daca este unul si acelasi
si ii poti da pentru ca vei lua numarul 1 ,nu este nici o problema,oricum intreaba si pediatrul,sa te asigure el ca nu este nici o problema
laptele normal aici e cu portocaliu si asta antiregurcitare este cu albastru,nu ma refer la culoarea cutiei , ci la culoarea numarului de pe cutie
Sus In jos
nania
Super Prietena Vip
Clubul piticilor lipiciosi de pe forum! - Pagina 3 216b609f54e8a38a924d370181a75043
nania


Varsta : 43
Localizare : Belgia

Clubul piticilor lipiciosi de pe forum! - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Clubul piticilor lipiciosi de pe forum!   Clubul piticilor lipiciosi de pe forum! - Pagina 3 EmptyJoi Aug 04, 2011 9:26 pm

mai explic odata ca sa intelegi
tu ii dai acum NAN1....numarul 1 este cu portocaliu nu?
tot din gama NAN.....iei NAN1 dar numarul 1 sa fie cu albastru
ma intelegi?
Sus In jos
rosca_dorin1981
Prietenaactiva
Prietenaactiva
rosca_dorin1981


Varsta : 37

Clubul piticilor lipiciosi de pe forum! - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Clubul piticilor lipiciosi de pe forum!   Clubul piticilor lipiciosi de pe forum! - Pagina 3 EmptyVin Aug 05, 2011 9:17 pm

azi am facut alta criza de burtica.sincer se intampla o data la 2 saptamani sinu stiu ce sa ai mai dau sa ai treaca. in rest e mai cumintel de ceva vreme dar uite ca astazi au reveniy durerile. oare sa fie de la lapte.?la pedi am fost aici in oras si i-am spus si ce lapte ai dau si ca are dureeri abdominale dar mi-a zis ca are colici si ca e normal. acum am sunat la un pedi din bucuresti si o sa ma duc dupa botezul celui mic.oricum in greutate a crescut cu nan dar eu stiu cum reactioneaza la el in burtica?nu stiu ce sa zic sunt foarte derutata.kkta face cam verde iam zis la pedi si a zis ca este perioada de tranzitie
Sus In jos
rosca_dorin1981
Prietenaactiva
Prietenaactiva
rosca_dorin1981


Varsta : 37

Clubul piticilor lipiciosi de pe forum! - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Clubul piticilor lipiciosi de pe forum!   Clubul piticilor lipiciosi de pe forum! - Pagina 3 EmptyVin Aug 05, 2011 9:26 pm

la pedi am fost i-am spus ca il doare burtica ca plange si mi-a zis ca e normal.astazi mi-a facut o noua criza de plans nush ce sa mai zic ca sunt zile cand e cuminte mai plange na ca e normal dar il impac cu o jucarie cu plimbat la aer dar cand are criza de burtica nu ma pot intelege k el.am sunat la un pedi la buc sa vedem ce ne zice ne vom duce dupa botezul lui bebi care este pe 20 aug. pedi din orasul meu mi-a zis ca e normal ca are colicii mai puternici i-am spus si ce formula ai dau si nu mi--a spus nik de schimbarea laptelui,nush ce sa mai zic sunt bulversata ca poate o fiinta asa mica sa sufere atat
Sus In jos
rosca_dorin1981
Prietenaactiva
Prietenaactiva
rosca_dorin1981


Varsta : 37

Clubul piticilor lipiciosi de pe forum! - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Clubul piticilor lipiciosi de pe forum!   Clubul piticilor lipiciosi de pe forum! - Pagina 3 EmptyVin Aug 05, 2011 9:27 pm

ast raspunsul vostru va pop
Sus In jos
Ralu
Administrator
Administrator
Ralu


Varsta : 47
Localizare : Piatra-Neamt ,RO

Clubul piticilor lipiciosi de pe forum! - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Clubul piticilor lipiciosi de pe forum!   Clubul piticilor lipiciosi de pe forum! - Pagina 3 EmptyVin Aug 05, 2011 9:41 pm

buna mami ...ma bucur ca ai fost la pediatru
credema ca nu stiu ce sa mai zic ...sunt copii si copii ,inseamna ca bebe tau are colicii foarte puternici .dar nu te speria pentru ca bebei stiu sa controlezeze durerea ...ei mai folosesc exclusiv plansul ca mod de comunicare numai pana la 9-12 saptamani de viata, cand incep sa gangureasca si sa bolboroseasca.
dar ce sa zic eu iam dat lui darius tratament homeopat pentru colici ....incerca sa vezi si un homeopat ce te sfatuieste
bafta iubita si nu exaspera ...vor trece repede aceste luni de cosmar pupi
Sus In jos
https://tu-si-eu-impreuna.forumgratuit.ro
Ralu
Administrator
Administrator
Ralu


Varsta : 47
Localizare : Piatra-Neamt ,RO

Clubul piticilor lipiciosi de pe forum! - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Clubul piticilor lipiciosi de pe forum!   Clubul piticilor lipiciosi de pe forum! - Pagina 3 EmptyVin Aug 05, 2011 9:57 pm

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] eu de aici mai fac comanda ...uite ca are si nutrilon lapte praf ....
Sus In jos
https://tu-si-eu-impreuna.forumgratuit.ro
nania
Super Prietena Vip
Clubul piticilor lipiciosi de pe forum! - Pagina 3 216b609f54e8a38a924d370181a75043
nania


Varsta : 43
Localizare : Belgia

Clubul piticilor lipiciosi de pe forum! - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Clubul piticilor lipiciosi de pe forum!   Clubul piticilor lipiciosi de pe forum! - Pagina 3 EmptySam Aug 06, 2011 1:52 am

ma repet,poate nu ii prieste lapticul.....si bebe meu a luat chiar foarte bine in prima luna cu NAN1 1kg600gr
dar ce folos daca il durea burtica si plangea intruna.....si eu le-am cerut sfatul fetelor in legatura cu lapticul,si pana la urma am mers pe intuitia de mama,fara sa consult pediatru si am schimbat lapticul cu ce am crezut eu ca ii poate face bine
si cu noul laptic am luat bine in greutatecate 1 kg pe luna si ne si simtim bine cu burtica
acum ne mai chinuie dintisorii......vor sa iasa caninii....dar de cand sunt umflati si il dor..!!! si nu vor sa sparga odata..!!!
cand mergi la pediatru sa il intrebi si daca se poate sa fie de la laptic,dar eu mai mult ca sigur cred ca este de la lapte....
eu am vazut sa stii si laptic pentru dureri de burta si imbalonari....
acuma....vezi ce iti spune si pediatru...cat are bebe acum?ca nu mai retin,parca o luna jumate,nu?
mai aveti putin si treceti si peste aceste dureri,intr-o luna,o luna jumate is gata..... pupi
Sus In jos
rosca_dorin1981
Prietenaactiva
Prietenaactiva
rosca_dorin1981


Varsta : 37

Clubul piticilor lipiciosi de pe forum! - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Clubul piticilor lipiciosi de pe forum!   Clubul piticilor lipiciosi de pe forum! - Pagina 3 EmptySam Aug 06, 2011 10:55 pm

avem 2 luni.iam luat tot din gama nan cu albastru exact cum ai spus i-am dat si nu a mai vomat acum nush ce sa zic ca se cam srangea de burtik.darmi-e frica sa nu ai fac rau
Sus In jos
speranta
Super Prietena Vip
Clubul piticilor lipiciosi de pe forum! - Pagina 3 216b609f54e8a38a924d370181a75043
speranta


Varsta : 53

Clubul piticilor lipiciosi de pe forum! - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Clubul piticilor lipiciosi de pe forum!   Clubul piticilor lipiciosi de pe forum! - Pagina 3 EmptySam Aug 06, 2011 10:59 pm

buna.sa va traiasca.cand se strange are colici plus trebui tinut sus atat cat scoate gazele dupa ce papa.succes
Sus In jos
nania
Super Prietena Vip
Clubul piticilor lipiciosi de pe forum! - Pagina 3 216b609f54e8a38a924d370181a75043
nania


Varsta : 43
Localizare : Belgia

Clubul piticilor lipiciosi de pe forum! - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Clubul piticilor lipiciosi de pe forum!   Clubul piticilor lipiciosi de pe forum! - Pagina 3 EmptyDum Aug 07, 2011 8:39 am

noi suntem pe invers speranta....daca il ridic,in primul rand nu scoate gazele si in al doilea rand scotea afara putin laptic
bebe meu tre sa stea culcat dupa ce papa si linistit.....asta cu linistitul...acum nu prea se mai poate ca s-a marit....
Sus In jos
speranta
Super Prietena Vip
Clubul piticilor lipiciosi de pe forum! - Pagina 3 216b609f54e8a38a924d370181a75043
speranta


Varsta : 53

Clubul piticilor lipiciosi de pe forum! - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Clubul piticilor lipiciosi de pe forum!   Clubul piticilor lipiciosi de pe forum! - Pagina 3 EmptyDum Aug 07, 2011 5:28 pm

neata.am ,inteles acum de pinde de fie care copil,organism.ai mei ragaiau tare sa speriat si vecina de sus ca erau si geamurile deschise si parturi mamama.si eu tot nan albastru am dat si dupa an nestle junior de la 1an 3ani asa scria pe cutie mai mult nu tin minte.la fata n am avut san mai mult de 2 luni la baiat pana la an si dupa na vrut alt laptes si l am luat pe junior pana la 4ani aproape ca nu ma intelegeam cu el noroc ca nu era scump acum nu stiu cat e.acum mili bea.succes la ragaituri
Sus In jos
nania
Super Prietena Vip
Clubul piticilor lipiciosi de pe forum! - Pagina 3 216b609f54e8a38a924d370181a75043
nania


Varsta : 43
Localizare : Belgia

Clubul piticilor lipiciosi de pe forum! - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Clubul piticilor lipiciosi de pe forum!   Clubul piticilor lipiciosi de pe forum! - Pagina 3 EmptyDum Aug 07, 2011 6:10 pm

pupi
Sus In jos
speranta
Super Prietena Vip
Clubul piticilor lipiciosi de pe forum! - Pagina 3 216b609f54e8a38a924d370181a75043
speranta


Varsta : 53

Clubul piticilor lipiciosi de pe forum! - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Clubul piticilor lipiciosi de pe forum!   Clubul piticilor lipiciosi de pe forum! - Pagina 3 EmptyDum Aug 07, 2011 6:23 pm

pupi
Sus In jos
rosca_dorin1981
Prietenaactiva
Prietenaactiva
rosca_dorin1981


Varsta : 37

Clubul piticilor lipiciosi de pe forum! - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Clubul piticilor lipiciosi de pe forum!   Clubul piticilor lipiciosi de pe forum! - Pagina 3 EmptyDum Aug 07, 2011 9:52 pm

mamicilor dati-mi si mie un sfat ,bebi meu dupa ce papa il ridic sa ragaie il mai tin dupa aceea cam 10 min si il pun jos dupa care la un interval de 15-20 min da afara laptic inchegat cu cu o apita asa amestecat de la ce sa fie oare ca nu mai stiu ce sa ai mai fac .e normal?ast raspuns pop ms
Sus In jos
nania
Super Prietena Vip
Clubul piticilor lipiciosi de pe forum! - Pagina 3 216b609f54e8a38a924d370181a75043
nania


Varsta : 43
Localizare : Belgia

Clubul piticilor lipiciosi de pe forum! - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Clubul piticilor lipiciosi de pe forum!   Clubul piticilor lipiciosi de pe forum! - Pagina 3 EmptyDum Aug 07, 2011 9:58 pm

nu stiu sa iti spun daca e rau sau e normal....dar si noi asa pateam.....e prilmul copil?o sa treaca toate ai sa vezi,numai tre sa ai rabdare sa mai creasca putin
Sus In jos
Continut sponsorizat





Clubul piticilor lipiciosi de pe forum! - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Clubul piticilor lipiciosi de pe forum!   Clubul piticilor lipiciosi de pe forum! - Pagina 3 Empty

Sus In jos
 
Clubul piticilor lipiciosi de pe forum!
Sus 
Pagina 3 din 4Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Clubul Mamicilor De Pitici !
» Curatenia din forum!
» Emoticoane pentru forum!
» Ce parere ai despre forum?
» Cum postam poze pe forum!

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
MAMICI CU PITICI :: LUMEA ,, MAMICI CU PITICI ,, :: Bine ati venit-sa ne cunoastem!-
Mergi direct la: