MAMICI CU PITICI
Bun venit tuturor pe forumul Mamici cu pitici !!!
Respecta si vei fi respectat/a.
Pentru a intra in conversatie cu noi inregistreaza-te deoarece comunitatea noastra de mamici sunt dornice de a te cunoaste .
Daca esti deja inregistrat/a clik pe conectare .Stirile de tot felul! - Pagina 2 Viannen_61
MAMICI CU PITICI
Bun venit tuturor pe forumul Mamici cu pitici !!!
Respecta si vei fi respectat/a.
Pentru a intra in conversatie cu noi inregistreaza-te deoarece comunitatea noastra de mamici sunt dornice de a te cunoaste .
Daca esti deja inregistrat/a clik pe conectare .Stirile de tot felul! - Pagina 2 Viannen_61
MAMICI CU PITICI
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
MAMICI CU PITICI

Un forum special pentru burtici, mamici si pitici !!!!!!
 
AcasaPortalUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Stirile de tot felul!

In jos 
+10
cry2000
tit.ioana
Delia
carmen
mamica2
ari05
nicoletadina
claudia1
geani
Ralu
14 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul
AutorMesaj
nicoletadina
Super Prietena Vip
Stirile de tot felul! - Pagina 2 216b609f54e8a38a924d370181a75043
nicoletadina


Varsta : 53
Localizare : Bucuresti

Stirile de tot felul! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Stirile de tot felul!   Stirile de tot felul! - Pagina 2 EmptyMier Dec 08, 2010 12:04 am

ce cretini oamenii fetelor
Sus In jos
Ralu
Administrator
Administrator
Ralu


Varsta : 47
Localizare : Piatra-Neamt ,RO

Stirile de tot felul! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Stirile de tot felul!   Stirile de tot felul! - Pagina 2 EmptyMier Dec 08, 2010 4:23 am

incaltea bine ca prind in continuare doi ani na na na
laura imi pare rau ,ce neghiobi pot fi ...sa ii ia naiba certuri certuri
Sus In jos
https://tu-si-eu-impreuna.forumgratuit.ro
carmen
Prietena cu traditie
Prietena cu traditie
carmen


Varsta : 49

Stirile de tot felul! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Stirile de tot felul!   Stirile de tot felul! - Pagina 2 EmptyMier Dec 08, 2010 5:35 am

da si de la un an unde dai copilul daca nu are cu cine sa stea? la cresele astea ciudate? ca numai sunt vremuri sa-ti permiti sa stai fara plata acasa inca un an, daca pierzi postul acolo unde esti cu jobul?
Sus In jos
Delia
Prietena de Elita
Stirile de tot felul! - Pagina 2 8ebb73d2989c1c857fea1c545d46f8a5
Delia


Varsta : 47

Stirile de tot felul! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Stirile de tot felul!   Stirile de tot felul! - Pagina 2 EmptyMier Dec 08, 2010 5:39 am

fetelor si eu ma ingrijorasem,ma gandeam ca plec peste 3 luni la servici,dar unde,ca oricum am fost data in somaj
Fetelor ati semnat petitia aceea de la realitatea?Eu da.
Sus In jos
ari05
Super Prietena Vip
Stirile de tot felul! - Pagina 2 216b609f54e8a38a924d370181a75043
ari05


Varsta : 43
Localizare : Oradea

Stirile de tot felul! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Stirile de tot felul!   Stirile de tot felul! - Pagina 2 EmptyMier Dec 08, 2010 6:04 am

Delia, cum adik ai fost data in somaj ? cat timp esti in CIC nu au voie sa-ti desfaca contractul de munca... si sunt obilgati sa te ia inapoi ... si nu au voie sa te dea afara 6 luni ...

dap Ralu... asta e... ghinionul meu... sper sa se mai schimbe ceva la anul... sa zboare cretinii din guvern... sa se dea alta OUG... ca altfel... eu nu stiu ce voi face cu copiluo, cu cine va sta... ca eu la cresa nu il dau, e clar. sa mi-l nenoroceasca cretinele de aici ...
Sus In jos
carmen
Prietena cu traditie
Prietena cu traditie
carmen


Varsta : 49

Stirile de tot felul! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Stirile de tot felul!   Stirile de tot felul! - Pagina 2 EmptyMier Dec 08, 2010 6:06 am

asta scriam si eu ari ca la cresele astea de stat nu stii pe ce maini intra... foarte nasol
Sus In jos
Delia
Prietena de Elita
Stirile de tot felul! - Pagina 2 8ebb73d2989c1c857fea1c545d46f8a5
Delia


Varsta : 47

Stirile de tot felul! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Stirile de tot felul!   Stirile de tot felul! - Pagina 2 EmptyMier Dec 08, 2010 6:08 am

Nu ari,am vrut eu sa ies in somaj ca sa pot beneficia din nou de indemnizatie.Am ramas insarcinata cand inca Luana nu facuse 2 anisori,aopi m-am dus la serv 15 zile,apoi am intrat in somaj
Sus In jos
carmen
Prietena cu traditie
Prietena cu traditie
carmen


Varsta : 49

Stirile de tot felul! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Stirile de tot felul!   Stirile de tot felul! - Pagina 2 EmptyMier Dec 08, 2010 6:30 am

Pai si acum ce faci cand face 2 ani Casian?
iti cauti in alta parte, nu?
Sus In jos
Delia
Prietena de Elita
Stirile de tot felul! - Pagina 2 8ebb73d2989c1c857fea1c545d46f8a5
Delia


Varsta : 47

Stirile de tot felul! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Stirile de tot felul!   Stirile de tot felul! - Pagina 2 EmptyMier Dec 08, 2010 6:52 am

sigur o sa-mi caut loc in alta parte.Cine stie ce va fii in anul 2012
Sus In jos
ari05
Super Prietena Vip
Stirile de tot felul! - Pagina 2 216b609f54e8a38a924d370181a75043
ari05


Varsta : 43
Localizare : Oradea

Stirile de tot felul! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Stirile de tot felul!   Stirile de tot felul! - Pagina 2 EmptyMier Dec 08, 2010 8:11 am

aha... am inteles Delia !
Carmen... tocmai de-aia nici n ma gandesc sa-l dau la cresa... DD fereste !!! o ingrijitoare de la grupa mica sti usigur ca areprobleme cu capul... nu stiu ce ma icauta frate in cresa ! eu de-aia m-am si certat cu sefa , ca am laut-o la itnrebari ca pe angajate nu le mai testeaza nimeni ? sa vada daca nu-s duse oleak cu pluta ???? ca totusi au grija de copii asa mici ... adik nah... numa la noi se paote asa ceva... lucra nebunele cu copil de 2 ani.. si te mai miri ca ti-l traumatizeaza.. vaisamar ! si sa iti lasi copil de un an la cresa... DD fereste !!!!

acum vazui la stiri... cica lasa la alegerea mamei... 1 an CIC si 85 % (minus 15%) indemnizatie... sau 2 ani CIC si maxim 1200 lei indemnizatie... drq sa-i ia !!! mie nu mi-e buna nici o varianta !!!! dk ramane asa... o sa vad care din cele 2 rele le aleg... care o fi cea mai putin rea varianta... offf... plang la partea asta, k de obicei, mamele cu venituri mai mari sunt dezavantajate ... mi se pare discriminare , sincer... dc mamele care au venituri mai mari sa nu se poata bucura de copiii lor in primii doi ani de viata ? nu e corect .... plang
Sus In jos
Ralu
Administrator
Administrator
Ralu


Varsta : 47
Localizare : Piatra-Neamt ,RO

Stirile de tot felul! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Stirile de tot felul!   Stirile de tot felul! - Pagina 2 EmptyMier Dec 08, 2010 8:43 am

off laura nu stiu ce sa mai crezi ,in tara asta au ajuns la tron niste nessssssuferiti....o sa ajungem sa mancam de pe jos hm
Sus In jos
https://tu-si-eu-impreuna.forumgratuit.ro
ari05
Super Prietena Vip
Stirile de tot felul! - Pagina 2 216b609f54e8a38a924d370181a75043
ari05


Varsta : 43
Localizare : Oradea

Stirile de tot felul! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Stirile de tot felul!   Stirile de tot felul! - Pagina 2 EmptyMier Dec 08, 2010 8:45 am

da... eu sper sa zboare toti in curand !!! sa-i ia naiba de nenorociti !!!! pe basescu l-as impusca personal , jur !!! mai ales cand am vazut declaratiile de azi... gunoiu naibii nervos
Sus In jos
Ralu
Administrator
Administrator
Ralu


Varsta : 47
Localizare : Piatra-Neamt ,RO

Stirile de tot felul! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Stirile de tot felul!   Stirile de tot felul! - Pagina 2 EmptyMier Dec 08, 2010 8:46 am

ce impusca laura ,l-as tine numai in chinuri ,fara mancare si fara apa ...sa vedem cat rezista ....haimana imputita nervi
Sus In jos
https://tu-si-eu-impreuna.forumgratuit.ro
ari05
Super Prietena Vip
Stirile de tot felul! - Pagina 2 216b609f54e8a38a924d370181a75043
ari05


Varsta : 43
Localizare : Oradea

Stirile de tot felul! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Stirile de tot felul!   Stirile de tot felul! - Pagina 2 EmptyMier Dec 08, 2010 8:52 am

da... asa e.. impuscat scapa prea usor !
Sus In jos
Ralu
Administrator
Administrator
Ralu


Varsta : 47
Localizare : Piatra-Neamt ,RO

Stirile de tot felul! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Stirile de tot felul!   Stirile de tot felul! - Pagina 2 EmptyMier Dec 08, 2010 8:54 am

sa vazut presedinte si acum ce zice hai sa ii omor pe astia dai naibii ...sa dea domnul sa nu mai vada Sf. Paste ca prea sia batut joc de oameni nervi
Sus In jos
https://tu-si-eu-impreuna.forumgratuit.ro
ari05
Super Prietena Vip
Stirile de tot felul! - Pagina 2 216b609f54e8a38a924d370181a75043
ari05


Varsta : 43
Localizare : Oradea

Stirile de tot felul! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Stirile de tot felul!   Stirile de tot felul! - Pagina 2 EmptyMier Dec 08, 2010 8:55 am

sper si eu ... ca prea isi bate joc de toti !!!!
Sus In jos
Ralu
Administrator
Administrator
Ralu


Varsta : 47
Localizare : Piatra-Neamt ,RO

Stirile de tot felul! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Stirile de tot felul!   Stirile de tot felul! - Pagina 2 EmptyMier Dec 08, 2010 9:25 am

sa ii ia naiba certuri
Sus In jos
https://tu-si-eu-impreuna.forumgratuit.ro
tit.ioana
prietena la distanta
Stirile de tot felul! - Pagina 2 8e29093416c19ac0a21cc3cbeb081558
tit.ioana


Varsta : 40
Localizare : Oradea

Stirile de tot felul! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Stirile de tot felul!   Stirile de tot felul! - Pagina 2 EmptyMier Dec 08, 2010 10:31 am

is nesimtiti din cale afara
Sus In jos
Delia
Prietena de Elita
Stirile de tot felul! - Pagina 2 8ebb73d2989c1c857fea1c545d46f8a5
Delia


Varsta : 47

Stirile de tot felul! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Stirile de tot felul!   Stirile de tot felul! - Pagina 2 EmptyMier Dec 08, 2010 6:44 pm

Da fetelor niste nenorociti.Stiti ce spunea Base aseara ??Cica ,parca am fi o tara de bebelusi,nesimtitul.Si spunea de sotia lui ,despre faptul ca a stat f putin acasa fara bani.Pai el compara timpurile de atunci cu cele de acum?
Sus In jos
ari05
Super Prietena Vip
Stirile de tot felul! - Pagina 2 216b609f54e8a38a924d370181a75043
ari05


Varsta : 43
Localizare : Oradea

Stirile de tot felul! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Stirile de tot felul!   Stirile de tot felul! - Pagina 2 EmptyMier Dec 08, 2010 10:21 pm

da ii un porc si jumatate ! nervos
cum paote sa isi comnpare ei sotiile cu noi >???> ei care fura de nu le e rusine, si ar putea sa-si intretina toata familia !?!?!?!? dobitoc si jumatate... de fapt toti !!!
si mai am auzit-o pe una.... aia clar nu are copii, si nu stie ce inseamna sa cresti un copil... cica a discutat cu mami multe mame, din toate claserle sociale,,, si cu mame cu copii mai mari ,care cica-s nemultumite ca tre sa ne tina pe noi in carca ... deci .... WHAT !?!?!?!?? vreau sa vad eu o mama care are copil de 20 de ani, sa zica asa ceva.. .ca-i bag eu vorbele pe gat !!! cum pana mea sa ma tina ea pe mine in carca ?!?!?! pai eu nu cotizez luna de luna la buget !?!?!?!? nah in fine... nu are rost sa ma mai enervez
Sus In jos
Ralu
Administrator
Administrator
Ralu


Varsta : 47
Localizare : Piatra-Neamt ,RO

Stirile de tot felul! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Stirile de tot felul!   Stirile de tot felul! - Pagina 2 EmptyVin Dec 17, 2010 12:21 am

ŞTIREA ZILEI
16 Dec 2010, 20:08
FMI l-a calmat pe Traian Băsescu – nu intră ţara în derapaj, dacă legile sărăciei sunt adoptate respectând regulile parlamentare.

BNR l-a pleznit pe Emil Boc pentru amputarea salariilor din această bancă– o mişcare fără sens, pentru că, spune Adrian Vasilescu, banii oricum au rămas în fondul de rezervă, conform legii, iar guvernul n-a încasat un leu din ei la buget. Pe scurt, dacă nu tăia salariile BNR, Boc putea plăti din contribuţiile percepute câteva mii de pensii, spune Vasilescu.

Opoziţia se agaţă de proceduri pentru a împiedica puterea să adopte noua lege a salarizării lui Boc. Dacă reuşeşte, în ianuarie, guvernul va fi obligat să restituie bugetarilor sfertul de salarii amputat în vară.
Sus In jos
https://tu-si-eu-impreuna.forumgratuit.ro
Ralu
Administrator
Administrator
Ralu


Varsta : 47
Localizare : Piatra-Neamt ,RO

Stirile de tot felul! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Stirile de tot felul!   Stirile de tot felul! - Pagina 2 EmptyVin Dec 17, 2010 12:22 am

Pentru "FRUNZA" doamnei Udrea, o poezie sugestiva a Maestrului Paunescu, poate ca o cunoaste:
Cheia
Mari poeti, de-a lungul vremii, au asemanat femeia
Cu o floare, cu un soare, c-o zeita, cu scanteie, cu o apa, c-o papusa
Eu, cum nu-s poet prea mare, zic ca seamana c-o usa.
Usa catre fericire, usa catre mangaiere
Usa ce spre taine duce galopand... luna de miere.
Usa catre inrobire, usa jugului etern
Usa care-ti deschide perspectiva spre infern.
Sus In jos
https://tu-si-eu-impreuna.forumgratuit.ro
ari05
Super Prietena Vip
Stirile de tot felul! - Pagina 2 216b609f54e8a38a924d370181a75043
ari05


Varsta : 43
Localizare : Oradea

Stirile de tot felul! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Stirile de tot felul!   Stirile de tot felul! - Pagina 2 EmptyVin Dec 17, 2010 12:42 am

sunt curioasa daca reuseste opozitia sa faca ceva....
Sus In jos
Ralu
Administrator
Administrator
Ralu


Varsta : 47
Localizare : Piatra-Neamt ,RO

Stirile de tot felul! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Stirile de tot felul!   Stirile de tot felul! - Pagina 2 EmptyVin Dec 17, 2010 12:44 am

si eu laura poc
Sus In jos
https://tu-si-eu-impreuna.forumgratuit.ro
ari05
Super Prietena Vip
Stirile de tot felul! - Pagina 2 216b609f54e8a38a924d370181a75043
ari05


Varsta : 43
Localizare : Oradea

Stirile de tot felul! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Stirile de tot felul!   Stirile de tot felul! - Pagina 2 EmptyVin Dec 17, 2010 12:57 am

dsi nu prea cred... a avut grija Base sa=si puna oameni in pozitiile strategice, nu -i fraier se pare nervos
Sus In jos
Continut sponsorizat





Stirile de tot felul! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Stirile de tot felul!   Stirile de tot felul! - Pagina 2 Empty

Sus In jos
 
Stirile de tot felul!
Sus 
Pagina 2 din 5Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
MAMICI CU PITICI :: RELAXARE :: Joculete,Relaxare si Amuzament! :: Emisiuni preferate!-
Mergi direct la: