MAMICI CU PITICI
Bun venit tuturor pe forumul Mamici cu pitici !!!
Respecta si vei fi respectat/a.
Pentru a intra in conversatie cu noi inregistreaza-te deoarece comunitatea noastra de mamici sunt dornice de a te cunoaste .
Daca esti deja inregistrat/a clik pe conectare .Curatarea geamurilor – simplu si ecologic  Viannen_61
MAMICI CU PITICI
Bun venit tuturor pe forumul Mamici cu pitici !!!
Respecta si vei fi respectat/a.
Pentru a intra in conversatie cu noi inregistreaza-te deoarece comunitatea noastra de mamici sunt dornice de a te cunoaste .
Daca esti deja inregistrat/a clik pe conectare .Curatarea geamurilor – simplu si ecologic  Viannen_61
MAMICI CU PITICI
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
MAMICI CU PITICI

Un forum special pentru burtici, mamici si pitici !!!!!!
 
AcasaPortalUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Curatarea geamurilor – simplu si ecologic

In jos 
+2
carmen
nicoletadina
6 participanți
AutorMesaj
nicoletadina
Super Prietena Vip
Curatarea geamurilor – simplu si ecologic  216b609f54e8a38a924d370181a75043
nicoletadina


Varsta : 53
Localizare : Bucuresti

Curatarea geamurilor – simplu si ecologic  Empty
MesajSubiect: Curatarea geamurilor – simplu si ecologic    Curatarea geamurilor – simplu si ecologic  EmptySam Noi 27, 2010 6:55 am

Curatarea geamurilor – simplu si ecologic

In comert exista tot felul de solutii pentru curatarea geamurilor, care mai de care mai sofisticate si cu preturi mai piperate. Cu toate acestea, una din cele mai eficiente metode ramane una din cele mai simple si mai ecologice – cea cu apa si otet.

Dealtfel, solutia de apa cu otet poate fi folosita pentru curatarea nu numai a geamurilor, ci si a podelelor de gresie sau a parchetului (natur sau laminat), a faiantei, a aragazului, a frigiderului etc. De aceea, este recomandabil sa tineti gata preparata o astfel de solutie intr-un flacon prevazut cu mecanism de pulverizare, pentru a o avea la indemana ori de cate ori vreti sa curatati ceva.


Iata cum trebuie sa procedati cu geamurile: pulverizati uniform apa cu otet pe suprafata geamului, apoi frecati geamul cu miscari circulare cu ajutorul unui burete (atentie, nu folositi partea dura a acestuia, deoarece geamul s-ar putea zgaria). In final, stergeti geamul cu o bucata de carpa.

Secretul unui geam perfect curat, fara dungi este urmatorul: intoarceti tot timpul carpa astfel incat sa stergeti geamul cu o portiune uscata! Acest lucru este valabil si atunci cand, in loc de carpa, folositi hartie. Orice material folositi, intoarceti-l intotdeauna pe partea uscata! Evident, veti avea nevoie de mai multe carpe, dar astfel veti evita mazgalirea geamului si formarea de dungi.


http://www.agenda.ro/news/news/26962/curatarea-geamurilor-%E2%80%93-simplu-si-ecologic.html
Sus In jos
carmen
Prietena cu traditie
Prietena cu traditie
carmen


Varsta : 49

Curatarea geamurilor – simplu si ecologic  Empty
MesajSubiect: Re: Curatarea geamurilor – simplu si ecologic    Curatarea geamurilor – simplu si ecologic  EmptySam Noi 27, 2010 7:34 am

Azi am experimentat ideea asta un pic de otet diluat cu multa apa pusa in sticla in care a fost clin-ul si mi-a curatat super geamul mai ales ca nu-l spalasem de cateva luni bune geamul de la balcon.
Sus In jos
nicoletadina
Super Prietena Vip
Curatarea geamurilor – simplu si ecologic  216b609f54e8a38a924d370181a75043
nicoletadina


Varsta : 53
Localizare : Bucuresti

Curatarea geamurilor – simplu si ecologic  Empty
MesajSubiect: Re: Curatarea geamurilor – simplu si ecologic    Curatarea geamurilor – simplu si ecologic  EmptySam Noi 27, 2010 9:04 am

bravo deci merge si cu otet
Sus In jos
jolinutza
Prietena de Elita
Curatarea geamurilor – simplu si ecologic  8ebb73d2989c1c857fea1c545d46f8a5
jolinutza


Varsta : 37
Localizare : RESITA

Curatarea geamurilor – simplu si ecologic  Empty
MesajSubiect: Re: Curatarea geamurilor – simplu si ecologic    Curatarea geamurilor – simplu si ecologic  EmptyDum Dec 12, 2010 1:08 pm

incerc si eu,chair trebe curatate ca...stau la partier si praful e mereu pe ale mele geamuri...

Chiar incerc si eu asta cu otet,sunt foarte curioasa!
Sus In jos
nicoletadina
Super Prietena Vip
Curatarea geamurilor – simplu si ecologic  216b609f54e8a38a924d370181a75043
nicoletadina


Varsta : 53
Localizare : Bucuresti

Curatarea geamurilor – simplu si ecologic  Empty
MesajSubiect: Re: Curatarea geamurilor – simplu si ecologic    Curatarea geamurilor – simplu si ecologic  EmptySam Ian 08, 2011 8:03 pm

joli ai folosit otet la geamuri?
Sus In jos
Ralu
Administrator
Administrator
Ralu


Varsta : 47
Localizare : Piatra-Neamt ,RO

Curatarea geamurilor – simplu si ecologic  Empty
MesajSubiect: Re: Curatarea geamurilor – simplu si ecologic    Curatarea geamurilor – simplu si ecologic  EmptyVin Dec 02, 2011 7:44 pm

WAW BUNA IDEE ....AM SA EXPERIMENTEZ SI EU inbratisare mersi nico
Sus In jos
https://tu-si-eu-impreuna.forumgratuit.ro
cry2000
Super Prietena Vip
Curatarea geamurilor – simplu si ecologic  216b609f54e8a38a924d370181a75043
cry2000


Varsta : 54

Curatarea geamurilor – simplu si ecologic  Empty
MesajSubiect: Re: Curatarea geamurilor – simplu si ecologic    Curatarea geamurilor – simplu si ecologic  EmptySam Dec 03, 2011 12:35 am

si eu am spalat si cu otet si cu spirt si cu tuica, cred ca le-am incercat pe toate Curatarea geamurilor – simplu si ecologic  183271
Sus In jos
carmen
Prietena cu traditie
Prietena cu traditie
carmen


Varsta : 49

Curatarea geamurilor – simplu si ecologic  Empty
MesajSubiect: Re: Curatarea geamurilor – simplu si ecologic    Curatarea geamurilor – simplu si ecologic  EmptySam Dec 03, 2011 2:36 am

vai mie si eu trebuie sa spal geamurile de la bucatarie... ufff grea treaba
Sus In jos
cry2000
Super Prietena Vip
Curatarea geamurilor – simplu si ecologic  216b609f54e8a38a924d370181a75043
cry2000


Varsta : 54

Curatarea geamurilor – simplu si ecologic  Empty
MesajSubiect: Re: Curatarea geamurilor – simplu si ecologic    Curatarea geamurilor – simplu si ecologic  EmptySam Dec 03, 2011 2:46 am

Curatarea geamurilor – simplu si ecologic  183271
Sus In jos
speranta
Super Prietena Vip
Curatarea geamurilor – simplu si ecologic  216b609f54e8a38a924d370181a75043
speranta


Varsta : 53

Curatarea geamurilor – simplu si ecologic  Empty
MesajSubiect: Re: Curatarea geamurilor – simplu si ecologic    Curatarea geamurilor – simplu si ecologic  EmptySam Dec 03, 2011 2:54 am

hahahahahahahahaha.daca nu le faci mosu nu vine
Sus In jos
Ralu
Administrator
Administrator
Ralu


Varsta : 47
Localizare : Piatra-Neamt ,RO

Curatarea geamurilor – simplu si ecologic  Empty
MesajSubiect: Re: Curatarea geamurilor – simplu si ecologic    Curatarea geamurilor – simplu si ecologic  EmptySam Dec 03, 2011 7:36 am

ahahahahahahahahahaha la mine fac de trei ori pe saptamana la bucatarie ....tot pfffff
Sus In jos
https://tu-si-eu-impreuna.forumgratuit.ro
Continut sponsorizat





Curatarea geamurilor – simplu si ecologic  Empty
MesajSubiect: Re: Curatarea geamurilor – simplu si ecologic    Curatarea geamurilor – simplu si ecologic  Empty

Sus In jos
 
Curatarea geamurilor – simplu si ecologic
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Pasaportul simplu
» Curatarea de praf a mobilei
» Secrete pentru curatarea gresiei si a faiantei
» Pasaportul simplu pentru cetatenii romani care isi stabilesc domiciliul in strainatate

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
MAMICI CU PITICI :: CASUTA NOASTRA ! :: Locuinte si amenajarii! :: Of, curatenia! Curatenia casei-
Mergi direct la: