MAMICI CU PITICI
Bun venit tuturor pe forumul Mamici cu pitici !!!
Respecta si vei fi respectat/a.
Pentru a intra in conversatie cu noi inregistreaza-te deoarece comunitatea noastra de mamici sunt dornice de a te cunoaste .
Daca esti deja inregistrat/a clik pe conectare .Avorturile,chiuretajele-pareri pro si contra! Viannen_61
MAMICI CU PITICI
Bun venit tuturor pe forumul Mamici cu pitici !!!
Respecta si vei fi respectat/a.
Pentru a intra in conversatie cu noi inregistreaza-te deoarece comunitatea noastra de mamici sunt dornice de a te cunoaste .
Daca esti deja inregistrat/a clik pe conectare .Avorturile,chiuretajele-pareri pro si contra! Viannen_61
MAMICI CU PITICI
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
MAMICI CU PITICI

Un forum special pentru burtici, mamici si pitici !!!!!!
 
AcasaPortalUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Avorturile,chiuretajele-pareri pro si contra!

In jos 
+5
ari05
nicoletadina
flori_cristea
florares
jolinutza
9 participanți
AutorMesaj
jolinutza
Prietena de Elita
Avorturile,chiuretajele-pareri pro si contra! 8ebb73d2989c1c857fea1c545d46f8a5
jolinutza


Varsta : 37
Localizare : RESITA

Avorturile,chiuretajele-pareri pro si contra! Empty
MesajSubiect: Avorturile,chiuretajele-pareri pro si contra!   Avorturile,chiuretajele-pareri pro si contra! EmptySam Oct 09, 2010 12:26 am

ce parere ai despre tehnologia moderna,de intrerupere a unei sarcini?
esti pro sau contra avortului,chiuretajului,?
ce te determina sa apelezi la acesta solutie si de ce,doar dak doresti sa povesteti experienta ta!
Sus In jos
florares
prietena la distanta
Avorturile,chiuretajele-pareri pro si contra! 8e29093416c19ac0a21cc3cbeb081558
florares


Varsta : 49

Avorturile,chiuretajele-pareri pro si contra! Empty
MesajSubiect: Re: Avorturile,chiuretajele-pareri pro si contra!   Avorturile,chiuretajele-pareri pro si contra! EmptySam Oct 09, 2010 9:25 pm

pai nu stiu acum in ziua de azi te poti feri de-o sarcina nedorita , eu sunt tare realista si spun asa nuti doresti un copil nul faci ,dar daca fara voie ai ramas .atrunci ...faci avort ,
Sus In jos
flori_cristea
prietena la distanta
Avorturile,chiuretajele-pareri pro si contra! 8e29093416c19ac0a21cc3cbeb081558
flori_cristea


Varsta : 39

Avorturile,chiuretajele-pareri pro si contra! Empty
MesajSubiect: Re: Avorturile,chiuretajele-pareri pro si contra!   Avorturile,chiuretajele-pareri pro si contra! EmptySam Oct 09, 2010 9:27 pm

daa,dar numai ca un avort are si urmari...tot fara voie
Sus In jos
nicoletadina
Super Prietena Vip
Avorturile,chiuretajele-pareri pro si contra! 216b609f54e8a38a924d370181a75043
nicoletadina


Varsta : 53
Localizare : Bucuresti

Avorturile,chiuretajele-pareri pro si contra! Empty
MesajSubiect: Re: Avorturile,chiuretajele-pareri pro si contra!   Avorturile,chiuretajele-pareri pro si contra! EmptyJoi Noi 18, 2010 5:45 am

daca ai o sarcina nedorita eu zic chiuretajul sau ca sa numai ramai iti pui sterilet
Sus In jos
ari05
Super Prietena Vip
Avorturile,chiuretajele-pareri pro si contra! 216b609f54e8a38a924d370181a75043
ari05


Varsta : 43
Localizare : Oradea

Avorturile,chiuretajele-pareri pro si contra! Empty
MesajSubiect: Re: Avorturile,chiuretajele-pareri pro si contra!   Avorturile,chiuretajele-pareri pro si contra! EmptyJoi Noi 18, 2010 8:08 am

eu nu am facut avort niciodata,si nici nu as face...
pt ca implica f multe ...
la mine de exemplu exista si riscul ca urmatoareke sarcini sa fie cu probleme,din cauza ca am RH negativ...
sunt multe care avorteaza, si nu stiu ca au Rh negativ, nus0i fac dupa avort acea injectie antiD... nu stiu cum... si se trezesc la urmatoarele sarcini cu probleme...
si sunt multe alte implicatii si riscuri, parerea mea


am fost educata in privinta asta, chiar de mama mea (am o super mama, si nu va zic ca toata am orsit de rusine cand m-a luat prima data si mi-a explicat ce si cum sta treaba cu sexul sicu protectia impotriva bolilor si a sarcinilor nedorite)
... asa ca eu am folosit metode contraceptive de cand mi-am inceput viata sexuala... nu am lasat la latitudinea partenerului protectia...
Sus In jos
nicoletadina
Super Prietena Vip
Avorturile,chiuretajele-pareri pro si contra! 216b609f54e8a38a924d370181a75043
nicoletadina


Varsta : 53
Localizare : Bucuresti

Avorturile,chiuretajele-pareri pro si contra! Empty
MesajSubiect: Re: Avorturile,chiuretajele-pareri pro si contra!   Avorturile,chiuretajele-pareri pro si contra! EmptyJoi Noi 18, 2010 8:18 am

foarte bine a facut ari asa ar trebui sa faca fiecare mama
Sus In jos
Eliss
Prietena cu traditie
Prietena cu traditie
Eliss


Varsta : 47
Localizare : Calarasi

Avorturile,chiuretajele-pareri pro si contra! Empty
MesajSubiect: Re: Avorturile,chiuretajele-pareri pro si contra!   Avorturile,chiuretajele-pareri pro si contra! EmptyJoi Noi 18, 2010 7:19 pm

Nici eu nu as face chiuretaj in viata mea!!! Sa ma fereasca Dumnezeu vreodata ...poate doar sa fiu nevoita...adica in scop terapeutic...sa nu am alta solutie!
Un copil este o binecuvantare...daca nu ti-l doresti exista atatea metode contraceptive...cu toate ca si asta este un pacat...dar e mai mare pacatul sa iei o viata ...un suflet nevinovat.
Sus In jos
nicoletadina
Super Prietena Vip
Avorturile,chiuretajele-pareri pro si contra! 216b609f54e8a38a924d370181a75043
nicoletadina


Varsta : 53
Localizare : Bucuresti

Avorturile,chiuretajele-pareri pro si contra! Empty
MesajSubiect: Re: Avorturile,chiuretajele-pareri pro si contra!   Avorturile,chiuretajele-pareri pro si contra! EmptyVin Noi 19, 2010 12:03 am

DD sa ne fereasca pe fiecare
Sus In jos
carmen
Prietena cu traditie
Prietena cu traditie
carmen


Varsta : 49

Avorturile,chiuretajele-pareri pro si contra! Empty
MesajSubiect: Re: Avorturile,chiuretajele-pareri pro si contra!   Avorturile,chiuretajele-pareri pro si contra! EmptyMier Dec 08, 2010 6:45 am

e cea mai urata experienta pe care am trait-o din viata mea.... cel mai urat anul acesta cand a trebuit sa fac acest lucru ptr ca bebe nu se dezvolta eu eram ca o leguma a fost cel mai urat lucru impotriva voienti mele, dorintei mele.... situatiile astea sunt cele mai crunte
Sus In jos
nicoletadina
Super Prietena Vip
Avorturile,chiuretajele-pareri pro si contra! 216b609f54e8a38a924d370181a75043
nicoletadina


Varsta : 53
Localizare : Bucuresti

Avorturile,chiuretajele-pareri pro si contra! Empty
MesajSubiect: Re: Avorturile,chiuretajele-pareri pro si contra!   Avorturile,chiuretajele-pareri pro si contra! EmptyVin Dec 24, 2010 7:32 pm

asa este carmen mai ales cand iti mai doresti inca un bebe.
Sus In jos
flory
prietena la distanta
Avorturile,chiuretajele-pareri pro si contra! 8e29093416c19ac0a21cc3cbeb081558
flory


Varsta : 42

Avorturile,chiuretajele-pareri pro si contra! Empty
MesajSubiect: Re: Avorturile,chiuretajele-pareri pro si contra!   Avorturile,chiuretajele-pareri pro si contra! EmptyMier Ian 19, 2011 10:42 pm

eu nu sunt de acord cu chiuretajele
vrei un copil il faci , nu-l vrei protejeazate
la tine carmen a fost o alta problema erai nevoita sa-l faci
sanatate va doresc la toate si cum zice nico dd sa ne fereasca pe fiecare
Sus In jos
ari05
Super Prietena Vip
Avorturile,chiuretajele-pareri pro si contra! 216b609f54e8a38a924d370181a75043
ari05


Varsta : 43
Localizare : Oradea

Avorturile,chiuretajele-pareri pro si contra! Empty
MesajSubiect: Re: Avorturile,chiuretajele-pareri pro si contra!   Avorturile,chiuretajele-pareri pro si contra! EmptyMier Ian 19, 2011 10:45 pm

fetelor, normal ca dk sarcina pune in pericol sanmatatea mamei, sau copilul are probl sau ma rog , e necesar chiuretajul, da... dar eu nu le inteleg pe cekle care fac avort , ca ele nu vor copilu,... pai dupa ce frate nu teai protejat ????
Sus In jos
nicoletadina
Super Prietena Vip
Avorturile,chiuretajele-pareri pro si contra! 216b609f54e8a38a924d370181a75043
nicoletadina


Varsta : 53
Localizare : Bucuresti

Avorturile,chiuretajele-pareri pro si contra! Empty
MesajSubiect: Re: Avorturile,chiuretajele-pareri pro si contra!   Avorturile,chiuretajele-pareri pro si contra! EmptyJoi Ian 20, 2011 12:16 am

asa ari BRAVO mortala
Sus In jos
Alexandra
prietena la distanta
Avorturile,chiuretajele-pareri pro si contra! 8e29093416c19ac0a21cc3cbeb081558
Alexandra


Varsta : 38

Avorturile,chiuretajele-pareri pro si contra! Empty
MesajSubiect: Re: Avorturile,chiuretajele-pareri pro si contra!   Avorturile,chiuretajele-pareri pro si contra! EmptyMier Ian 26, 2011 2:38 am

Nu sunt ce acord cu avortul! Si nu voi fi niciodata...
Nu as accepta nici daca mi-ar spune doctorul ca eu o sa mor, daca copilul ar traii...eu nu mi-as omora copilul pentru nimic in lume..
normal ca in cazul in care mi se spune ca nu avem niciunul dintre noi sanse ar fi altceva..sau daca el ar avea probleme grave...
Dar Doamne fereste! sa nu treaca nimeni prin asa ceva..
Exista atatea metode prin care poti sa te protejezi..si nu faci nicun pacat...dar daca avortezi...e cu totul altceva...
Ar trebuii sa mergem pe strada si sa omoram un om..e exact acelasi lucru..defapt nu, nue la fel de grav..daca iti omorii propriul copil e mult mai grav decat daca omori un necunoascut...
asta e parerea mea...
Sus In jos
Continut sponsorizat





Avorturile,chiuretajele-pareri pro si contra! Empty
MesajSubiect: Re: Avorturile,chiuretajele-pareri pro si contra!   Avorturile,chiuretajele-pareri pro si contra! Empty

Sus In jos
 
Avorturile,chiuretajele-pareri pro si contra!
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
MAMICI CU PITICI :: LIFESTYLE :: Sanatatea pentru toti :: Dermato-venerice-
Mergi direct la: