MAMICI CU PITICI
Bun venit tuturor pe forumul Mamici cu pitici !!!
Respecta si vei fi respectat/a.
Pentru a intra in conversatie cu noi inregistreaza-te deoarece comunitatea noastra de mamici sunt dornice de a te cunoaste .
Daca esti deja inregistrat/a clik pe conectare .ingrijirea mainilor  retete Viannen_61
MAMICI CU PITICI
Bun venit tuturor pe forumul Mamici cu pitici !!!
Respecta si vei fi respectat/a.
Pentru a intra in conversatie cu noi inregistreaza-te deoarece comunitatea noastra de mamici sunt dornice de a te cunoaste .
Daca esti deja inregistrat/a clik pe conectare .ingrijirea mainilor  retete Viannen_61
MAMICI CU PITICI
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
MAMICI CU PITICI

Un forum special pentru burtici, mamici si pitici !!!!!!
 
AcasaPortalUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 ingrijirea mainilor retete

In jos 
3 participanți
AutorMesaj
nicoletadina
Super Prietena Vip
ingrijirea mainilor  retete 216b609f54e8a38a924d370181a75043
nicoletadina


Varsta : 53
Localizare : Bucuresti

ingrijirea mainilor  retete Empty
MesajSubiect: ingrijirea mainilor retete   ingrijirea mainilor  retete EmptySam Oct 09, 2010 3:06 am

Retete pentru ingrijirea mainilor

1. Maini catifelate cu o crema de cacao

Veti avea nevoie de 2 linguri de crema de cacao, 2 linguri de ulei de migdale si 2 linguri de castravete sub forma de lichid. Topiti crema de cacao, apoi adaugati uleiul de migdale si castravetele, amestecati bine, apoi aplicati pe maini, masand usor. Pentru a intensifica efectul, adaugati mai mult ulei de migdale la amestec si imbaiati mainile in el, timp de 5 minute.

2. Utilizati ulei de masline

Incalziti putin ulei de masline si frecati mainile cu el. Lasati-l 5 minute inainte de a-l clati cu apa curate calduta si sapun. Puteti lasa uleiul si pe parcursul noptii, impreuna cu o pereche de manusi de bumbac, daca doriti un efect mai intens.

3. Lapte si suc de lamaie

Adaugati suc de lamaie la un pahar cu lapte caldut, amestecati bine si aplicati pe maini. Lasati acest amestec pentru circa 10 minute, inainte de a clati. Evitati folosirea acestor retete daca aveti cumva zgarieturi sau taieturi pe maini.

4. Masca pentru maini din faina de ovaz

Amestecati o lingura de faina de ovaz, cu o lingura de ulei de masline si 1 lingura de glicerina, intr-un pahar cu apa. Amestecati bine, pana obtineti o pasta consistenta. Aplicati pe maini aceasta pasta, masand usor si lasati-o timp de 25 de minute inainte de a o indeparta cu apa calduta si sapun natural. Aceasta masca va ajuta la regenerarea mainilor si va va scapa de roseata.

5. Masca pentru maini din cartofi si miere

Amestecati un cartof curatat, fiert si zdrobit cu 2 linguri de lapte si 2 linguri de miere. Aplicati pe maini, masati si lasati-o sa actioneze 15 minute. Apoi clatiti cu apa calduta si sapun. Aceasta reteta va ajuta la regenerarea si hranirea pielii mainilor.

Daca ridurile de pe maini fac parte din procesul de imbatranire, uneori mainile noastre par obosite si inainte de vreme. Avand maini care arata batrane va veti simti si mai batrana, asa ca, haideti sa prevenim printr-un mod natural aparitia ridurilor.
Sus In jos
flori_cristea
prietena la distanta
ingrijirea mainilor  retete 8e29093416c19ac0a21cc3cbeb081558
flori_cristea


Varsta : 39

ingrijirea mainilor  retete Empty
MesajSubiect: Re: ingrijirea mainilor retete   ingrijirea mainilor  retete EmptyMar Oct 12, 2010 1:26 am

interesante retete,eu intodeauna am avut probleme iarna cu mainile si vara cu talpile
Sus In jos
nicoletadina
Super Prietena Vip
ingrijirea mainilor  retete 216b609f54e8a38a924d370181a75043
nicoletadina


Varsta : 53
Localizare : Bucuresti

ingrijirea mainilor  retete Empty
MesajSubiect: Re: ingrijirea mainilor retete   ingrijirea mainilor  retete EmptyMar Oct 12, 2010 4:18 am

poti incerca una dintre retete
Sus In jos
flori_cristea
prietena la distanta
ingrijirea mainilor  retete 8e29093416c19ac0a21cc3cbeb081558
flori_cristea


Varsta : 39

ingrijirea mainilor  retete Empty
MesajSubiect: Re: ingrijirea mainilor retete   ingrijirea mainilor  retete EmptyMar Oct 12, 2010 5:29 am

cred ca am sa incerc nr 5...cu cartofi si miere
Sus In jos
brigitta
prietena la distanta
ingrijirea mainilor  retete 8e29093416c19ac0a21cc3cbeb081558
brigitta


Varsta : 46

ingrijirea mainilor  retete Empty
MesajSubiect: Re: ingrijirea mainilor retete   ingrijirea mainilor  retete EmptyMar Oct 12, 2010 5:31 am

nu prea am timp, poate cand o sa am o sa incerc si eu
Sus In jos
nicoletadina
Super Prietena Vip
ingrijirea mainilor  retete 216b609f54e8a38a924d370181a75043
nicoletadina


Varsta : 53
Localizare : Bucuresti

ingrijirea mainilor  retete Empty
MesajSubiect: Re: ingrijirea mainilor retete   ingrijirea mainilor  retete EmptyMar Oct 12, 2010 5:34 am

sa ne spui dupa daca ai fost multumita flori
Sus In jos
Continut sponsorizat





ingrijirea mainilor  retete Empty
MesajSubiect: Re: ingrijirea mainilor retete   ingrijirea mainilor  retete Empty

Sus In jos
 
ingrijirea mainilor retete
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Ingrijirea unghiilor
» ingrijirea fetei
» Ingrijirea florilor in vaza
» Florile de apartament si ingrijirea lor
» Ingrijirea violetelor de Parma

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
MAMICI CU PITICI :: LIFESTYLE :: Ingrijirea corpului-
Mergi direct la: