MAMICI CU PITICI
Bun venit tuturor pe forumul Mamici cu pitici !!!
Respecta si vei fi respectat/a.
Pentru a intra in conversatie cu noi inregistreaza-te deoarece comunitatea noastra de mamici sunt dornice de a te cunoaste .
Daca esti deja inregistrat/a clik pe conectare .Aparatorii pentru sani influenteaza suptul bebelusului? Viannen_61
MAMICI CU PITICI
Bun venit tuturor pe forumul Mamici cu pitici !!!
Respecta si vei fi respectat/a.
Pentru a intra in conversatie cu noi inregistreaza-te deoarece comunitatea noastra de mamici sunt dornice de a te cunoaste .
Daca esti deja inregistrat/a clik pe conectare .Aparatorii pentru sani influenteaza suptul bebelusului? Viannen_61
MAMICI CU PITICI
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
MAMICI CU PITICI

Un forum special pentru burtici, mamici si pitici !!!!!!
 
AcasaPortalUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Aparatorii pentru sani influenteaza suptul bebelusului?

In jos 
3 participanți
AutorMesaj
Ralu
Administrator
Administrator
Ralu


Varsta : 47
Localizare : Piatra-Neamt ,RO

Aparatorii pentru sani influenteaza suptul bebelusului? Empty
MesajSubiect: Aparatorii pentru sani influenteaza suptul bebelusului?   Aparatorii pentru sani influenteaza suptul bebelusului? EmptyVin Noi 12, 2010 11:49 am

Mamelonul artificial (aparatorul pentru sani) este indicat pentru protectia mamelonului mamei, atunci cand mama are ragade. Aparatorul mai este indicat atunci cand mama are mamelon ombilicat sau plat sau atunci cand bebelusul s-a obisnuit deja cu tetina de la biberon si din aceasta cauza refuza sanul.

Dezavantajul mamelonului artificial este ca bebelusul se obisnuieste cu el si va fi mai greu
sa-l dezvatati de el. Un alt dezavantaj este ca prin aparator mamelonul mamei nu este suficient stimulat (mai ales daca e gros) si in timp duce la scaderea laptelui. Din acest motiv mama trebuie sa se mulga dupa ce suge bebelusul pentru a mentine o lactatie suficienta.

eumama.ro
Sus In jos
https://tu-si-eu-impreuna.forumgratuit.ro
Eliss
Prietena cu traditie
Prietena cu traditie
Eliss


Varsta : 47
Localizare : Calarasi

Aparatorii pentru sani influenteaza suptul bebelusului? Empty
MesajSubiect: Re: Aparatorii pentru sani influenteaza suptul bebelusului?   Aparatorii pentru sani influenteaza suptul bebelusului? EmptyVin Noi 12, 2010 8:33 pm

Interesant articol...nici nu stiam ca exista asa ceva...multumim Raluca!!!
Sus In jos
mihaelamicu2001
Nouvenit
Nouvenit



Varsta : 48

Aparatorii pentru sani influenteaza suptul bebelusului? Empty
MesajSubiect: Re: Aparatorii pentru sani influenteaza suptul bebelusului?   Aparatorii pentru sani influenteaza suptul bebelusului? EmptyLun Noi 15, 2010 1:33 am

eu am folosit...dar bebelina mea prefera sanul...si acum la 1,6luni
Sus In jos
Continut sponsorizat





Aparatorii pentru sani influenteaza suptul bebelusului? Empty
MesajSubiect: Re: Aparatorii pentru sani influenteaza suptul bebelusului?   Aparatorii pentru sani influenteaza suptul bebelusului? Empty

Sus In jos
 
Aparatorii pentru sani influenteaza suptul bebelusului?
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
MAMICI CU PITICI :: TOTUL DESPRE COPII :: Ei sunt comorile noastre :) :: Neonatologie-
Mergi direct la: