MAMICI CU PITICI
Bun venit tuturor pe forumul Mamici cu pitici !!!
Respecta si vei fi respectat/a.
Pentru a intra in conversatie cu noi inregistreaza-te deoarece comunitatea noastra de mamici sunt dornice de a te cunoaste .
Daca esti deja inregistrat/a clik pe conectare .Ciorbă de pui cu leuştean Viannen_61
MAMICI CU PITICI
Bun venit tuturor pe forumul Mamici cu pitici !!!
Respecta si vei fi respectat/a.
Pentru a intra in conversatie cu noi inregistreaza-te deoarece comunitatea noastra de mamici sunt dornice de a te cunoaste .
Daca esti deja inregistrat/a clik pe conectare .Ciorbă de pui cu leuştean Viannen_61
MAMICI CU PITICI
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
MAMICI CU PITICI

Un forum special pentru burtici, mamici si pitici !!!!!!
 
AcasaPortalUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Ciorbă de pui cu leuştean

In jos 
AutorMesaj
Ralu
Administrator
Administrator
Ralu


Varsta : 47
Localizare : Piatra-Neamt ,RO

Ciorbă de pui cu leuştean Empty
MesajSubiect: Ciorbă de pui cu leuştean   Ciorbă de pui cu leuştean EmptyJoi Mar 24, 2011 1:38 am

Pentru ciorba...ciorbelor, avem nevoie de:
- 2 bucati de tacam de pui (o tavita)
- 3 litri apa
- 5 morcovi medii
- o lingurita vegeta
- 2 linguri de bors (eu folosesc praf de bors)
- 2 oua
- 1/2 cana de orez
- leustean

Curatam morcovii, ii taiem marunt si ii fierbem in cei 3 litri de apa, cu putina sare. Cand morcovii sunt aproape fierti, se pune tacamul de pui taiat bucati si orezul (eu le tai cat de mici pt ca fierb repede si se servesc mai usor). Cand morcovii, carnea si orezul au fiert, se bat cele 2 oua si se pun in ciorba, putin cate putin. La ultimul clocot se pune si leusteanul si se mai lasa la fiert cca 5 min. E important sa nu lasam mult la fiert dupa ce punem leusteanul, pt ca acesta sa-si pastreze aroma.


http://gospodini.blogspot.com
Sus In jos
https://tu-si-eu-impreuna.forumgratuit.ro
 
Ciorbă de pui cu leuştean
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Ciorbă de pui a la grec
» Ciorba cu tacam de pui
» Ciorba de cartofi
» Ciorba de macris
» Ciorbă de burtă

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
MAMICI CU PITICI :: CULINAR :: Gastronomie - din bucataria mamicilor :) :: Supe/Ciorbe-
Mergi direct la: